Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Űrhajó robbant Észak-Amerikában

Űrhajó robbant Észak-Amerikában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 11.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

Galaktikus győzelmet aratott az észak-amerikai mozikban a hét végén a Paramount filmstúdió új Star Trek-filmje, amely a csütörtöki elővetítésekkel együtt összesen 76,5 millió dolláros (15,6 milliárd forint) bevételt könyvelhetett el.

Ezt a kiugróan magas premier-eredményt idén csak a múlt héten debütált X-Men kezdetek: Farkas bemutatója tudta megelőzni 87 milliós (17,8 milliárd forint) jegyeladással.

A Star Trek-széria újraindításával az elemzők szerint nem kis kockázatot vállalt a Paramount, de már a tesztvetítések is azt mutatták, hogy a viszonylag ismeretlen arcokkal (Chris Pine, Zachary Quinto) újraforgatott Űrszekerek-történet kedvező fogadtatást remélhet. Az előzetes becslések mégsem voltak ilyen optimisták, a 130 és 150 millió dollár (26,5-31 milliárd forint) közötti költségvetésűre taksált produkciótól maga a stúdió sem várt ekkora sikert.

"Az emberekben joggal voltak fenntartások azzal kapcsolatban, hogy mire viheti a Trek a korábbi történettel. De megérte a befektetett energiát. J.J. Abrams (a rendező) tényleg felülmúlta magát" - mondta Brad Grey, a Paramount vezetője.

A péntektől vasárnapig számolt boxoffice-bevételek szerint a toplista csúcsán tehát az 1960-as évekbeli tévésorozatot felidéző Star Trek szerepelt 72,5 millió dollárral (14,8 milliárd forint), a második helyet az X-Men kezdetek: Farkas kapta 27 millió dollárral (5,5 milliárd forint), a harmadik a Matthew McConaughey és Jennifer Garner főszereplésével készült Excsajok szelleme című vígjáték lett 10,45 millióval (2,1 milliárd forint), a negyedik Beyoncé filmje, a Obsessed 6,6 millióval (1,3 milliárd forint), az ötödik helyen pedig a Megint 17 című kamaszkomédia végzet 4,4 millió dollárral (898 millió forint).

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Star Wars Film Filmek Mozi Tévé Külföldi Paramount Pictures Filmpremier Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • 5+1 női Star Wars karakter, akik példaképek lehetnek az új generációk számára is 5+1 női Star Wars karakter, akik példaképek lehetnek az új generációk számára is
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897851438

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard