A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) támogatja, hogy magyar és német nyelven is megjelenjenek a feliratok a helyi ismertető táblákon.
Magyari Tivadar, a BBTE magyar tagozatának vezetője arról adott tájékoztatást, hogy az egyetem igazgatótanácsa egyebek között úgy döntött: olyan nyelvű feliratozást támogat, amilyen nyelven az oktatás folyik, ez pedig a román, a magyar és a német nyelv, de egyéb (például francia, angol) feliratozástól sem zárkózik el.Korábban a városháza együttműködési szerződést kötött a BBTE Történelem és Filozófia Karával Kolozsvár műemlékeinek számbavételére és annak megállapítására, hogy milyen fontossági sorrendben kell elvégezni a restaurálási munkálatokat. Első lépésként hat turisztikai útvonalon összesen 135 műemléket vettek fel a programba. Ennek keretében nagyszebeni mintára többnyelvű ismertető táblát helyeznek majd el minden műemléken. A kivitelezési költségeket az önkormányzat fedezi, az épületek történetének rövid leírását pedig az egyetem szakértői állítják össze.
Romániai magyar körökben azonban felháborodást keltett, hogy Sorin Apostu polgármester néhány héttel ezelőtti sajtótájékoztatóján közölte: az említett táblákon a felirat három nyelven, azaz románul, angolul és franciául lesz olvasható. A kolozsvári Szabadság című napilap kérdésére, hogy miért nem kerül fel a megnevezés magyarul is, Apostu azt felelte: a magyar nem nemzetközi nyelv, a német pedig azért nem szerepelne, mert a román "frankofon nép".
Az erdélyi Krónika hétfői számában arról ír: a Civil Elkötelezettség Mozgalom (CEMO), valamint a Transindex internetes portál aláírásgyűjtéssel próbálja rávenni a kolozsvári polgármestert arra, hogy magyar és német nyelvű feliratok is szerepeljenek a táblákon. A kezdeményezők levelükben úgy vélik: Apostu "válaszának szellemisége azokat az időket idézi, amikor minden nyelven ki lehetett tenni Kolozsvár bejáratához az üdvözlő táblát, csak éppen magyarul nem".
László Attila alpolgármester elmondta: a polgármesternek ebben az ügyben van ugyan elvi álláspontja, de ő csak végrehajtó, a végső döntés a városi tanács kezében van. Az alpolgármester szerint a kincses városnak alapvető érdeke, hogy növekedjenek turisztikai bevételei. Ennek egyik hatékony eszköze lenne a magyar nyelvű feliratozás is, hiszen a városban évente mintegy 300 ezer magyar turista fordul meg, ők adják a turistaforgalom 70-80 százalékát.
Az alpolgármester személyes véleményeként elmondta: a román polgármester retorikája összefüggésben állhat az európai parlamenti választási kampánnyal.