Gumicsizmát és kesztyűt húznak "munkakezdés" előtt a Nagykanizsához közeli Kendlimajor művésztelepének résztvevői, hogy tegyék a dolgukat.
Céljuk, hogy az általuk összegyűjtött, válogatott hulladékból két hét alatt festményeket, szobrokat vagy más kompozíciókat készítsenek - mondta el keddi sajtótájékoztatóján a napokban induló alkotótáborról Ludvig Zoltán festőművész.A vendéglátó 16. alkalommal nyitja meg a Ludvig-Saubermacher Nemzetközi Művésztelepet a dél-zalai városhoz közeli Kisrécse-Kendlimajorban, ahol idén kilenc ország 35 művésze készíti el alkotásait. Ludvig Zoltán hozzátette, hogy 2007-ben Ausztriában vett részt egy hasonló eseményen, ami ötletadója volt az első ilyen jellegű magyarországi rendezvénynek. Biztos benne, hogy a szemétből izgalmas, látványos alkotások születnek, amelyek művészi minőségre emelik a hulladékot.
Ludvig Klára a rendezvény fő szervezőjeként arról számolt be, hogy először határoztak meg tematikát, ezért a szemét mint művészeti alapanyag alcímet viseli a művésztelep. Támogatóként a nagykanizsai központú, osztrák tulajdonú Saubermacher-Pannonia Kft. karolta fel a programot, amelynek keretében a látogatók egy szoborpark születésének is tanúi lehetnek. Tavaly már készítettek vályogból egy óriásfejet, ami sajnos nem sikerült maradandóra, ezért idén újabb kísérletet tesznek, hogy ezzel az alkotással megalapozzák a Fejek elnevezésű szoborparkot.
Horváth Balázs, a művésztelepet nevében is támogató cég ügyvezetője arra emlékeztetett, hogy az osztrák cég tulajdonosai, a Roth család - tagjai közt többen is alkotók - régóta mecénásai a művészeteknek, például a tehetségek kibontakozását segítő rajzpályázatokkal vagy egy általuk Nagykanizsán létrehozott művészetpártoló alapítvánnyal. A művésztelephez tehát nem véletlenül adták nevüket.
A vasárnap este Kendlimajorban kezdődő rendezvény keretében június 7-én nyílt napot tartanak, amikor az érdeklődők is bepillantást nyerhetnek az alkotás folyamatába, este pedig a Kanizsa Big Band muzsikáját élvezhetik. Szintén dzsesszkoncerttel, a Tiborcz Quartet muzsikájával zárják a művésztelepet június 13-án, amikor Szemadám György festőművész, művészeti író tart záróbeszédet.