Pontosan komponált tájak, városok láthatók a Ferenczy-díjas Benkő Cs. Gyulának a magyar ábrázoló festészet, valamint az olasz reneszánsz és a novecento hatását tükröző művein, amelyekből a Simontornyai Vármúzeumban szerdán este nyílik kiállítás.
Benkő Cs. Gyula elmondta: művészetének gyökerei között tartja számon az olasz középkor és reneszánsz festészetét, és tetten érhető képein a novecento hatása. Az olasz élmények 1965-től meghatározóak voltak számára, 1985-ben az Olasz Köztársaság kéthónapos ösztöndíját is elnyerte. Mint megjegyezte, ma is születnek itáliai élményekből táplálkozó alkotásai. A művész hozzátette: szellemiségében kötődik Csontváry és Gulácsy művészetéhez is, bár annak nem tudatos követője, mint ahogy nem követ trendeket és -izmusokat sem.
A Mednyánszky Társaság tagjaként 2009-ben már bemutatkozott Simontornyán.
Egyéni és csoportos kiállításokon többek közt Milánóban, Rómában, Parmában, Arpinóban, Pescarában is láthatták műveit, a hazai helyszínek között pedig számos fővárosi és vidéki galéria szerepelt.
A most hetvenéves Benkő Cs. Gyula 1964-ben Dózsa Farkas András és Borsos Miklós tanítványaként végzett a Magyar Iparművészeti Főiskolán. 1965-ben a milánói Brera Szépművészeti Akadémián tanult. Tevékenysége felöleli az ipari formatervezést, az alkalmazott grafikát, a kisplasztikát és a festészetet. Kétszer kapta meg az Év legszebb terméke díjat, háromszor lett ipari formatervezési nívódíjas, 2004-ben Ferenczy Noémi-díjjal tüntették ki.