A "sarlatán" orvosokat tartja felelősnek Michael Jackson halálában Trak Ben Ammar, az elhunyt popsztár régi barátja és volt menedzsere. Az Europe 1 francia rádiónak nyilatkozva Ammar azzal állt elő, hogy az orvosok tették tönkre Jackót.
"Először szétrombolták az arcát, aztán gyógyszerezni kezdték, hogy enyhítsék fájdalmait. Képtelen volt aludni, ezért altatókat szedett. Hipochonder volt, és nem lehetett tudni valójában, hogy tényleg beteg-e, mert olyan sarlatánok vették körül, akik a betegségéből éltek, és több ezer dolláros számlákat nyújtottak be neki a gyógyszerekért és vitaminokért" - állította a tunéziai üzletember, aki az 1990-es évek végén volt a popcsillag világturné-menedzsere.Úgy vélte, hogy a végzetes szívrohamot a sok gyógyszer okozta. Sietett leszögezni azt, hogy Jackót "soha nem látta kábítószerezni". "Rosszul táplálkozott, nem élt egészséges életet, nem sportolt. Bármely más embernél ez ugyanilyen következményekkel járt volna" - mondta végezetül a volt menedzser.
Kevesebb mint egy nappal a tragikus eseményt követően számos találgatás látott napvilágot arról, hogy mi okozhatta Michael Jackson hirtelen halálát hetekkel londoni koncertsorozatának indulása előtt.
A hatóságok közlése szerint a boncolást még pénteken elvégzik, előfordulhat azonban, hogy még heteket kell várni a halál pontos okának megállapítására.
Michael Jackson helyi idő szerint csütörtökön délután hunyt el egy Los Angeles-i kórházban, ahová teljes szívleállást követően szállították be közeli otthonából. Halálának körülményeiről eddig kevés részletet hoztak nyilvánosságra, de a jelentések szerint a kórházba érkezéskor már eszméletlen volt, nem lélegzett, és az orvosok nem tudták újraéleszteni.
Holttestét csütörtök éjjel helikopterrel szállították a halottkémi hivatalba, ahol még pénteken elvégzik a boncolást. Az illetékes hatóságok azonban arra előre figyelmeztetnek arra, hogy akár hetekbe is beletelhet a halál pontos okának megállapítása, hiszen valószínűleg meg kell majd várni a toxikológiai vizsgálatok eredményeit is. Ezek segítségével lesz megállapítható, hogy a popsztár szervezetében volt-e alkohol, kábítószer vagy gyógyszer halála bekövetkeztekor.
A Los Angeles-i rendőrség nyomozói átkutatták az énekes Holmby Hills-beli otthonát, de a vizsgálatot csupán rutineljárásnak minősítették.
Brian Oxman, a Jackson család szóvivője a CNN-nek azt mondta, hogy a hozzátartozók aggódtak a sztár egészségi állapota miatt, és hónapok óta próbálták gondját viselni, de hiába.
"Michael elment néhány próbára, és nagyon komolyan igyekezett végigcsinálni azokat" - közölte Oxman az 50 koncertre tervezett londoni sorozatra való felkészüléséről, hozzátéve: az énekes munkáját akadályozták az általa szedett gyógyszerek, valamint a korábbi fellépések alatt elszenvedett sérülései, köztük borda- és lábtörése.
Michael Jacksonról bővebben itt olvashat.
Rajongók tömegei gyűltek össze Michael Jackson Indiana állambeli gyermekkori otthonánál. A Gary városában található, ma üresen álló kis ház verandáján plüssmackókat és rózsákat helyeztek el, a szomszédok pedig gyertyákat gyújtottak a csütörtökön elhunyt popsztárra emlékezve.
"Ide kellett jönnöm, nem ülhettem otthon" - mondta Wyatt Puryear garyi teherautósofőr, aki a popsztár zenéjén nőtt fel és fiát Jackson után nevezte el Michaelnek. Bernetta Galloway az orvosi rendelőből sietett a Jackson család házához, miután hallotta az énekes halálhírét. Mint mondta, a helyiek nagyon büszkék Jacksonra, hiszen egy olyan garyi volt, akinek sikerült elérnie valamit az életben.
Michael a Jackson család hetedik gyermekeként látta meg a napvilágot Garyben, és 11 éves volt amikor elköltöztek onnan. Az indianai városban indult karrierje is, Gordon Keith 1967-ben szerződtette le a Jackson 5-ot a garyi Steeltown Records-hoz.
A Jackson 5 két koncertet is adott 1971-ben a város egyik középiskolájában, de azt követően Michael Jackson csak 2003 júniusában tért vissza Garybe, utoljára. Szülővárosába tett utolsó látogatásán hősként fogadták - emlékezett vissza Rudy Clay polgármester, felidézve: akkor lehetősége volt kezet fogni a popsztárra, akiből áradt a szeretet az emberek felé.
Robert Crawford darukezelő, aki egész életét Garyben élte le, a Going Back to Indiana című Jackson 5-dallal emlékezett az 50 évesen elhunyt énekesre a Jackson-háznál. "Úgy gondolom, hogy az emléke tovább él majd" - mondta Crawford, aki szobrot is állítana az énekesnek gyermekkori otthona előtt.