A pénteki amerikai lapok kivétel nélkül címlapjukon számoltak be Michael Jackson, a popkirály haláláról. A sztár tehetségének méltatása mellett a sajtóorgánumok egyetértenek abban, hogy Jacko hirtelen halálával a szórakoztatóipar történetének egyik legnagyobb visszatérése hiúsult meg.
Rajongóinak hadai számára ő volt a popzene Pán Pétere, egy kisfiú, aki nem akart felnőni. Hamisítatlanul amerikai sikertörténet volt az övé; zenei csodagyerekből a pop imádott szupersztárjává vált, egyben perek és lesifotósok által üldözött, rosszul sikerült plasztikai műtéteken átesett szerencsétlen figura volt - írta a The New York Times.A bálványozott és zárkózott életű énekes ugyanolyan szenzációs módon halt meg, ahogy élete is zajlott, olyan híres volt, amilyen ember csak lehet. Holdon járó megasztár volt, a popzene saját maga által felkent királya, akit az egész világ csodált - olvasható a The Washington Postban.
Már gyerekként pillanatok alatt magával ragadta közönségét, és azóta bűvöletben tartott a világot lázas, csodálatos zenéjével és csillogó stílusával. Átalakította a popzenét, ő volt az első afroamerikai énekes, aki a fehérek körében is osztatlan sikert ért el. Élete győzelem, egyben kínlódás volt - írta a USA Today.
A világ legnagyobb popénekese és a Guinness-rekordok könyve szerint minden idők legsikeresebb előadóművésze volt, életét azonban gondok és botrányok övezték, amelyek sötét árnyékot vetettek a királyra az öt körülölelő tomboló népszerűség ellenére - írta a The Washington Times.
Bár élete ellentmondásos, tehetsége és a zeneiparra gyakorolt hatása kétségen felüli volt - fogalmazott a The Wall Street Journal. A UPI arról számolt be, hogy az énekes barátait, ismerőseit és kollégáit sokkolta és fájdalommal töltötte el halála; a hírügynökség sztárok sorát idézte Madonnától kezdve Demi Moore-ig.
Al Sharpton tiszteletes, híres fekete jogvédő arról beszélt: Jackson megteremtette a színesbőrű emberek elfogadásának kultúráját, jóval Tiger Woods, Oprah Winfrey és Barack Obama előtt.
Több amerikai hírtelevízió idézte a The Guardian című brit lapot, amely szerint Jackson volt a popzene Barack Obamája. Az újság arról írt, hogy az 50-es évek Elvist, a 60-as évek a Beatlest, a 70-es és 80-as évek pedig Michael Jacksont adta a világnak, az első fekete sztárt, aki energikus, robbanékony zenéjével és fellépéseivel minden ország minden népét meghódította.
Az ABC televízió arról számolt be péntek reggel, hogy a popkirály halálát világszerte milliók gyászolják az utcákon és az interneten egyaránt. Szülőhelyétől, az Indiana állambeli Garytől kezdve Európán és a Közel-Keleten át a New York-i Time Square-ig rajongóinak milliói siratják, halálhíre futótűzként terjedt szét a világon blogokon, e-mail és Twitter üzeneteken keresztül. Már halálhírének megerősítése előtt százak gyűltek össze a Los Angeles-i kórház előtt, ahová beszállították; Jackson egy egész nemzedék életét meghatározta.
A Newsmax hírportál halálának okát találgatta; az amerikai szívorvosok szövetségének véleménye szerint szívének hirtelen leállását - ami eltér a szívrohamtól - talán ugyanúgy receptre kapható gyógyszerek mértéktelen szedése okozta, ahogy egy másik híresség, Anna Nicole Smith modell esetében történt. Erre utalt Brian Oxman, a Jackson-család ügyvédje is, aki jelezte, hogy az énekes különböző szereket szedett 50 fellépésből álló koncertsorozatára készülve. A szórakoztatóipar történetének egyik legnagyobb visszatérése hiúsult meg.
A CNN hírtelevízió arra hívta fel a figyelmet, hogy bár az 50 éves popsztár halála szokatlannak tűnik, egészségi problémák egész sorával kellett megküzdenie életében.