Anyanyelvi tábort szerveztek a romániai Szatmárnémetiben (Satu Mare) csángó gyermekek számára. A kezdeményezés fő célja a magyar nyelv és kultúra alaposabb megismertetése a moldvai gyerekekkel.
Az ötvenkét általános iskolás diák, valamint az őket kísérő öt oktató szombaton érkeztek az észak-romániai városba, tíz napra. Elszállásolásukat önkéntesek bevonásával oldották meg - 35 család vállalkozott ugyanis arra, hogy egy, két vagy három gyereket befogad a tábor idejére - írja a Szatmári Magyar Hírlap című napilap keddi számában.A Bákó (Bacau) környéki falvakból érkezett kisdiákoknak összeállított programban szerepel bábszínházi előadás, strandolás Nagykárolyban (Carei), városnézés, csángó táncház, lovaglás és "rókavadászat", vagyis tájékozódási verseny. A gyerekek egy napját a helyi német kulturális egyesület, a Hans Lindner Alapítvány vállalta magára.
A tábor tíz napja alatt a szatmárnémeti Református Gimnáziumban naponta tartanak különböző foglalkozásokat: játszóházat, vetélkedőket, vetítenek szépirodalmi és történelmi filmeket, valamint meséket, mondókákat és népdalokat oktatnak a vendégeknek.
"A gyerekek számára különleges élményt jelent ez a kirándulás, hisz legtöbbjük soha nem járt még strandon, sőt olyanok is vannak köztük, akik még buszon sem ültek" - mondta Varga Máté kísérőtanár, aki két éve oktat magyar nyelvet a Bákó megyei Nagypatakon (Valea Mare). "Ezenkívül igen sokat jelent a magyar nyelvtudásuk szempontjából az, hogy tíz napig magyar családnál lakhatnak" - tette hozzá.