Egy fergetegesnek ígérkező két napos bulival kötik össze a vasárnap záró Anton Corbijn- és a nagyközönség előtt pénteken nyíló Robert Capa fotókiállítást a fővárosi Ludwig Múzem - Kortárs Művészeti Múzeumban (Lumú); a "lazulással" egybekötött kultúrprogramra több ezer embert várnak.
Pénteken Dj Palotai, szombaton a Realistic Crew Dj Set szolgáltatja a talpalávalót a kultúrára és bulira egyaránt éhes látogatóknak a múzeumban - derül ki a szervezők tájékoztatójából.A két napos program reggel 10-től éjfélig látogatható, a két kiemelkedő tárlat örömére szervezett party mindkét nap este 8-kor kezdődik - mondta Piringer Patrícia, a Lumú sajtóreferense.
A XX. század portréfotózásának egyik megújítója, a kulturális ikonokat fekete-fehérben és kékben ábrázoló holland művész, Anton Corbijn képeit bemutató, Munka című retrospektív kiállítás április 29-e óta látható a Lumúban. A tárlaton elsősorban a videóklip- és filmrendezőként is sikeres Corbijn pályafutását meghatározó fekete-fehér fotói láthatóak, de kék (álpaparazzi) korszakának híres képei és ironikus önarcképei is megtalálhatóak. A tárlat megépítésében a művész maga is közreműködött.
A Robert Capa világhírű magyar származású fotóművész képeit tartalmazó, nemrég Magyarországra került gyűjtemény péntektől látható a nagyközönség előtt a múzeumban. A tárlat kronologikus sorrendben követi az 1954-ben elhunyt fotográfus haditudósítói karrierjének meghatározó állomásait, köztük a spanyol polgárháborúban, a második világháborúban és az Izraelben készült műveit.
A budapesti tárlaton külön terem foglalkozik az 1913-ban Friedmann Endre néven született Capa fiatalkorával, budapesti, berlini és párizsi éveivel, a spanyol polgárháborúban (1936-1939) készített képeivel, 1938-ban tett kínai útjával, a második világháború idején csinált fotóival (Tunézia, Olaszország, normandiai partraszállás, Franciaország felszabadulása, a háború vége Németországban), az 1947-ben a Szovjetunióban tett útjával, három izraeli utazásával (1948-1950), 1947-48-as kelet-európai képeivel, köztük 1948-ban tett magyarországi látogatásával, indokínai képeivel (1954-ben itt érte a halál, amint egy aknára lépett), végül barátok, hírességek általa készített fotóival (köztük Hemingway, Matisse, Picasso).
A mostani kiállítás október 11-ig látható a Ludwig Múzeumban, majd a tárlat egy 13 várost - Salgótarjánt, Miskolcot, Sárospatakot, Debrecent, Szolnokot, Békéscsabát, Szegedet, Szombathelyt, Győrt, Székesfehérvárt, Dunaújvárost, Paksot és Pécset - érintő országjárásra indul.