Liliom az idén százéves, s a szeretetreméltó hintáslegény történetét még mindig Molnár Ferenc egyik legsikeresebb drámájaként tarthatjuk számon. A történet maga bocsánatkérés, a hátterében maga az élet áll.
A szerző unokája, Sárközy Mátyás könyvbe szedte "Liliom öt asszonyá"t, s ebből kiderül, hogy valójában az írózseni otthonában csattant el az a pofon, amelyet a címszereplő hintáslegény ad Julikának, az egyszerű cselédlánynak, aki élete végéig szerelmes marad szíve választottjába.Nem kegyeletsértés, ha tudjuk, Molnár Ferenc korántsem volt mintaférj; első felesége, Vészi Margit festő, író várandósan egy tenyércsattanásért hagyta ott a szerzőt. Sőt, ez a kulisszatitok érteti meg velünk, miért is tudjuk mi, nézők egy évszázada szeretni ezt a szentimentális történetet: megbocsátjuk Liliom szélhámosságait, átérezzük, hogy Julika első pillantásra beleszeret a ligeti vagányba, s szemet hunyunk, hogy az öreg Muskátné női büszkeségét is hajlandó feladni érte.
Bocsánatkérésképpen készült a színmű. Az altató mese címmel írt novellát felesége kiengesztelésére Molnár Ferenc egy vásári kikiáltó és egy cselédlány megható történetéről. Ebből lett a Liliom című dráma. Világkarrierjére mi sem jellemzőbb, minthogy Puccini operát, Gerschwin musicalt szeretett volna írni belőle, de nem kapták meg a szerző hozzájárulását.
Mostanában is gyakran tűzik műsorra színházaink a Liliomot. Legközelebb csütörtökön, július 16-án a Városmajori Szabadtéri Színpadon láthatja a közönség a ligetben és a másvilágon játszódó szerelmi históriát. A címszerepet Szakács Tibor, Julikát Ubrankovics Júlia játssza, aki az idei filmszemlén a legjobb női alakításért járó díjat nyerte el. Muskátné szerepében Tordai Teri. A darabot Salamon Suba László rendezte.
Kiharaptak egy darabot Farrah Fawcett holttestéből - ITT!