Az ideális kézápoló szer a só. Meryl Streep biztos benne, hogy ez a módszer az igazi, és bátran használja is: a tippet A szerelem hálójában rendezőjének új filmje, a Julie & Julia – Két nő, egy recept (hazai bemutató: október 15.) forgatásán kapta.

"Azt szoktam mondani, minden filmszerepemmel bölcsebb leszek valamivel: hát, most tényleg nagyon sokat tanultam" – nyilatkozta Meryl Streep. Egyebek közt azt, hogy ha az embernek hagyma- vagy fokhagymaszagú a keze, akkor csuklóig sóba kell mártania, aztán hideg vízben lemosnia: és rögtön illatozni kezd a bőre.
A hatvanéves színésznő azonban azt sem takargatja, hogy egy ilyen típusú film forgatásának hátrányai is vannak.
"Mire kész lettünk a felvételekkel, nyolc kilót híztam" – vallotta be. De a partnernőm, Amy Adams is kerekdedebb lett kicsit. Folyton csodás ételek vettek körül minket, három hónapon át képtelen voltam abbahagyni a kóstolgatást.
Renée Zellweger hízókúrán van: ITT!
Hízási és fogyási rekordok: ITT!