Anyaországi és csángómagyar diákoknak szerveznek közös népzenei tábort július 24. és augusztus 2. között a moldvai Pusztinán, ahol helyi muzsikusok, táncosok tanítják majd a fiatalokat - mondta el Kobzos-Kiss Tamás, a szervező Óbudai Népzenei Iskola vezetője.

Az elképzelést nagyban segítette az, hogy Nyisztor Ilona az idei évben kinevezést kapott a pusztinai Magyar Ház vezetésére.
A hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal megszervezett táborba az Óbudai Népzenei Iskola diákjai mellett érkeznek résztvevők a Bács-Kiskun megyei Méntelekről, s ott lesznek a helyi csángó gyerekek is. A táborban az iskola tanárai, volt növendékeik és meghívott moldvai adatközlők - énekesek, furulyások - tanítják majd a gyerekeket.
A táborozók a népzene mellett elsajátíthatják a csángómagyar táncokat, hallhatnak moldvai meséket, lesz még szövés, varrás, kézműveskedés. A programot színesítik a környező csángómagyar falvakba, Klézsére és Külsőrekecsinbe szervezett kirándulások is.
A rendszeresen megrendezendő "Pusztinai napok" idén a tábor lakóinak, a helybeli gyermek és felnőtt hagyományőrzőknek a műsorára épül. Pusztina Moldva legfiatalabb magyar települései közé tartozik, valószínűleg a XVIII. század utolsó évtizedeiben alapították. A mintegy háromezer lelkes, a Tázló folyó partján húzódó faluban még szinte mindenki érti és beszéli a magyar nyelvet.