Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Gáspár Ernő meghalt

Gáspár Ernő meghalt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 07. 20.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Eltávozott a magyar és a román vasúti történelem egyik legidősebb szereplője és pótolhatatlan tanúja. Többet élt, mint egy évszázadot – ebben az egész vasúttörténet kétharmada benne volt.

Amint azt családtagjai közölték, Kolozsváron szombatra virradóra, életének 101. évében elhunyt Gáspár Ernő vasút- és hídépítő mérnök. Gáspár Ernő, amint arról decemberben, 100. születésnapján a magyar és a román média is beszámolt, még az Osztrák-Magyar Monarchia idején, a Fiume melletti Susákon született, 1935-ben szerzett építőmérnöki diplomát a budapesti József Nádor Műszaki és Tudományegyetemen. Első munkahelye a veszprémi viadukt építkezése volt, erről a Veszprém megyei hidakról nemrég kiadott albumban olvasható a Lovassy Klára múzeumigazgatónak adott, műszaki és emberi részletekben gazdag interjúja.

Az 1940-es években részt vett a székely körvasút egy részének, a Szeretfalva-Déda vasútvonalnak az építésében, a világháborút követően pedig Erdélyben alapított családot. Élete során 53 hidat és öt alagutat épített, köztük több bravúros megoldású viaduktot is. 1975-ös nyugdíjba vonulása után egészen a legutóbbi időkig értékes visszaemlékezésekkel járult hozzá a műszaki történelem dokumentumaihoz.

A szellemi frissességét élete végéig megőrző arany-, gyémánt-, rubin- és vasdiplomás építőmérnököt nemrég, tavaly decemberben, 100. születésnapján a Fellegvár alatti kis lakásában Kolozsvárról és Magyarországról is köszöntötték közéleti személyiségek, pályatársak, barátok, a budapesti Műszaki Egyetem rektora pedig levélben üdvözölte.

Isten nyugtassa őt is.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Építészet Média Vidék Műemlékvédelem Menekültek Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • 32 kilóméter mészkőlabirintus húzódik Kőbánya alatt 32 kilóméter mészkőlabirintus húzódik Kőbánya alatt
  • Mérnöki csodák, amelyek megváltoztatták a világot Mérnöki csodák, amelyek megváltoztatták a világot
  • Idén is zengenek Makovecz tornyai Idén is zengenek Makovecz tornyai
  • Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707856244

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard