Idén egy magyar darab, a Fekete Péter szerepel a Keszthelyi Nyári Játékok programján; az első előadást csütörtökön este tartják a Helikon Kastélymúzeum parkjában - közölte Puskás Tamás rendező keddi sajtótájékoztatóján a Balaton-parti városban.

A Básti Juli-Puskás Tamás művészházaspár kezdeményezésére először az ezredfordulón megrendezett nyári játékokon az elmúlt években Shakespeare, Noel Coward, Goldoni drámáit állították színre. A klasszikus darabokban persze mindig megtalálható a 21. századi aktualitás is; a tavaly bemutatott Shakespeare-darab, A velencei kalmár a mindenkori közösség együttélési szabályaira mutat rá, de a végén azért az is kiderült, hogy a gyűlölettel, az erőszakkal szemben a legjobb fegyver a humor, a zene és a szerelem - jegyezte meg a rendező.
"A napi történéseken gondolkodva idén nem tudtunk jobbat kitalálni, mint a Fekete Pétert" - indokolta a darabválasztást Puskás Tamás, aki szerint keresve sem lehetett volna alkalmasabb művet találni arra, hogy olyasmiről beszéljenek - vicces és kedves formában - mint az öreg és örök vesztes története.
A színházban az a jó, hogy tudjuk, ki a hibás - természetesen Fekete Péter. Miatta zuhan a tőzsde, és miatta dől össze az ingatlanpiac - fűzte hozzá a rendező.
A kétrészes zenés vígjáték főbb szerepeiben Básti Julit, Haumann Pétert, Oroszlán Szonját, Gubás Gabit, Magyar Attilát és Simon Kornélt, valamint a Centrál Színház művészeit láthatja a közönség.
A csütörtöki bemutatót követően júliusban és augusztusban további kilenc estén játsszák a darabot Keszthelyen.