Munkássága elismeréséül művészeti díjjal tüntette ki a kubai kormány Benicio Del Toro Oscar-díjas filmszínészt, a Kubában nagy sikert aratott Che című produkció sztárját. Munkássága elismeréséül művészeti díjjal tüntette ki a kubai kormány Benicio Del Toro Oscar-díjas filmszínészt, a Kubában nagy sikert aratott Che című produkció sztárját. Bill Murray is ott volt és nem állta meg, hogy show-t csináljon az eseményből.
A Puerto Ricó-i származású Del Toro nemcsak a tavalyi cannes-i filmfesztiválon aratott sikert Steven Soderbergh Che Guevaráról forgatott négyórás monumentális életrajzi filmjének főszerepében, hanem Kubában is, ahol a Fidel Castrót támogató hős forradalmár nimbusza kötődik Che nevéhez.
Del Toro a neves kubai íróról és filmkészítőről elnevezett díj átvételekor megtiszteltetésnek nevezte a kitüntetést, és a távolból rendezőjének, Soderberghnek köszönte meg.
Murray egy szakszervezeti tagokkal zsúfolt különteremben feledhetetlen perceket szerzett a közönségnek, mikor magához ragadva a mikrofont énekelni kezdett. Fellépése végén, tovább fokozva a jókedvet, baseballsapkával járt körül, hogy adományokat gyűjtsön az őt kísérő zongoristának.
"Ez a műsor egyszerűen megismételhetetlen" - mondta az elragadtatott Del Toro azzal is megtoldva, hogy "örökre fennmarad a történelemben".
Bill Murray tizenévesen frontembere és énekese volt egy Dutch Masters névre keresztelt rockbandának, de a mai napig előszeretettel fakad dalra a legkülönbözőbb szituációkban. Íme egy példa:
A Kubával szemben fennálló amerikai kereskedelmi embargó miatt - néhány kivételtől eltekintve - az amerikaiak nem látogathatnak Kubába. Robert Redford, Arnold Schwarzenegger és Steven Spielberg eljutott ugyan a karibi szigetországba, ám George W. Bush elnöksége idején ismét lelassult a kulturális kapcsolatfelvétel.
Barack Obama megválasztásakor ígéretet tett a kubai kapcsolatok rendezésére. Azóta felfüggesztette a kubai-amerikaiakra vonatkozó utazási korlátozásokat, és újra kezdte a Bush idején befagyasztott bevándorlási tárgyalásokat.