Hatalmas sajtóvisszhangot kapott, amikor az X-Men széria legújabb részének egy még befejezetlen kalózkópiája egy hónappal a hivatalos filmbemutató előtt kiszivárgott az internetre. A filmet egy hónap alatt mintegy négymillió alkalommal töltötték le, így jó esélye van rá, hogy 2009 egyik legtöbbet letöltött filmje legyen.
Az internetre felkerült kalózfilmek több forrásból származhatnak. Legkorábban általában a legrosszabb minőségű, a vetítés alatt kézi kamerával rögzített felvételek bukkannak fel a fájlcserélő oldalakon. Ezt követően jelennek meg azok, amelyeket professzionálisabb eszközökkel közvetlenül a vetítőszobában rögzítenek, majd azok, amelyeket közvetlenül a mozikba szánt filmtekercsekről másolnak át. A DVD minőségben letölthető filmek vagy a kritikusoknak és a filmipar képviselőinek szánt screener kópiák kiszivárgott verziói, vagy a kereskedelmi forgalomba került DVD-k feltöltött kópiái lehetnek.Az X-Men esetében valószínűsíthető, hogy screener kópiáról volt szó, bár a kiszivárogtatójára vonatkozóan egyelőre csak találgatások vannak. Tény viszont, hogy az alkotás egy még befejezetlen verziója egy hónappal a hivatalos bemutató előtt felbukkant az interneten, és a letöltő oldalak felhasználói azonnal le is csaptak rá. Néhány óra leforgása alatt több tízezer, alig egy hét alatt pedig több mint egymillió alkalommal töltötték le a kalózkópiát. A filmet gyártó Fox közleményében pedig arról számolt be, hogy a letöltések száma májusra elérte a négymilliót. Mivel az újabb kópiák újabb lökést adnak a letöltési számnak, jó esély van rá, hogy az X-Men 2009 legtöbbet letöltött filmje legyen.
Az X-Men „illegális” sikerének akadhat ugyan vetélytársa, hiszen az idei év tartogat még nagyágyúkat a mozirajongóknak, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbbet letöltött filmek és a legnagyobb jegypénztári bevételt produkáló alkotások listája nem feltétlenül esik egybe. 2008-ban például a két Top10-es listán csak két film címe egyezik. Kevéssé meglepő módon mindkét lista első helyezettje a Christian Bale-féle Batman opus második része lett. A Sötét lovag több mint 900 millió dolláros bevételt ért el, és a TorrentFreak összesítése szerint fél év alatt több mint 7 millió alkalommal töltötték le. Ez a szám a bevétel fényében első pillantásra nem tűnik ugyan soknak, de a szakértői becslések szerint a 7 millió letöltés több mint 60 millió dollárnyi potenciális bevételtől fosztotta meg az alkotókat.
A két lista másik egyező filmje a Horton című animációs film lett. Az alkotás a jegypénztári listán a kilencedik, a letöltési listán 4,3 millió letöltéssel a tizedik helyet szerezte meg. Ezeken kívül azonban a mozikban jól teljesítő Indiana Jones, a Quantum csendje, vagy a Kung Fu Panda kevéssé érdekelte az illegális letöltőket. Ugyanakkor közel 6 millió alkalommal töltötték le a Hihetetlen Hulk című filmet, és több mint 5 milliószor „szedték le” A banki meló, a Ne szórakozz Zohannal, a Nemzet Aranya – Titkok könyve és a Juno című alkotásokat. Emellett felkerült még a tízes listára a közel 5 millió letöltést elérő Trópusi Vihar és a Legenda vagyok, valamint a 4,4 milliós letöltési számot produkáló Lepattintva című vígjáték.
Ezek a letöltési számok rendkívüli veszteséget okoznak a filmiparnak, és itt nem a milliós gázsikért dolgozó színészekre és rendezőkre kell elsőként asszociálni, hanem azokra a névtelen emberekre (vajon hányan olvassák végig a stáblistát?) technikusokra, asszisztensekre, akik nélkülözhetetlenek az igazán jó filmek elkészítéséhez, és akiknek munkáját a kalózkodás valóban veszélyezteti.