Bár a Sziget látogatóinak egy nagy része a koncertek és az egyéb programok között leginkább a vendéglátó helyeken múlatja idejét, sokan vannak, akik a fesztiválon elérhető különböző sportok felfedezésével ütik el az időt.
A bejárat után nem sokkal egy kalandpark várja az extrém sportok rajongóit, itt a vállalkozó kedvűek egy drótkötélen akár száz méterre is átcsúszhatnak, több méterrel a sétáló tömeg feje felett.A Sziget legsportosabb része egyértelműen a Honvéd üdülőben kialakított helyszín, ahol többek között "klasszikus" játékokban, kispályás labdarúgásban, strandfociban, strandröplabdában és kosárlabdában is szerveznek körmérkőzéses tornákat. Itt újságírókkal, zenészekkel és médiaszemélyiségekkel is összecsaphatnak a szigetlakók.
Természetesen a szervezett kereteken kívül is gyakran előkerül egy-egy labda a szigetelők hátizsákjaiból, ilyenkor előfordul hogy néhány vállalkozó kedvű fiatal "nemzetközi" mérkőzéseket játszik.
Ezen kívül számos sport, a lábtengó, a parkröplabda, a tenisz, a kötélhúzás, az asztalitenisz, a tollaslabda, lábtoll-labda, a gólyalábas foci, a beach ball, a baggy, a csocsó, a darts, a petanque, és az asztali hockey "szerelmesei" is próbára tehetik ügyességüket.
Az extrémsportok kedvelői ezúttal is levethetik magukról az 50 méter magas bungee jumping daruról, de a katapult formájában ugyanezt az élményt fordítva is átélhetik. A zuhanás élménye rengeteg fiatalt vonz, gyakran előfordul, hogy sorba kell állni a "kilövő állomásnál", akár még az éjszaka kellős közepén is.
Ajánlott olvasmány
Óriási cirkusz a Szigeten
A Szigeten már az sportteljesítmány, ha eljutsz egyik színpadtól a másikig. A Szigeten akkora a por, hogy ott sportolásnak nincs sok értelme - illetve csak akkor, ha az ember hülyülni akar. Az egyébként is leamortizált testet a sport a Szigeten csak tovább aszalja. Szóval, gyere ki futni a Szigetre, de csak akkor, ha már vége a fesztiválnak.