Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Norvégia ünnepel, Izrael felháborodott

Norvégia ünnepel, Izrael felháborodott

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 08. 24.
Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
2025-05-13 09:07:41

Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző

Jubileumi koncertet ad a PASO
2025-05-12 18:00:00

20 éve jelent meg első stúdióalbumuk, a Budapest Ska Mood. A kerek évforduló alkalmából május 24-én a

további bejegyzések a szerzőtől »

Avigdor Liberman izraeli külügyminiszter felrója a norvég kormánynak, hogy megemlékezik Knut Hamsun Nobel-díjas író (1859-1952) születésnapjáról - írja hétfői számában a Háárec című izraeli újság.

"Döbbenten értesültem róla, hogy a norvég kormány úgy döntött, megemlékezik (Knut) Hamsun író születésének 150. évfordulójáról, aki a nácik csodálója volt - jelentette ki Liberman vasárnap este nyilvánosan a lap szerint. - 1943-ban (Hamsun) felajánlotta (1920-ban kapott irodalmi Nobel-)díját Joseph Goebbelsnek (Hitler propagandafőnökének), és még Hitlert is dicsőítette, bizonygatva, hogy az emberiségért harcol."

Norvégia augusztus elején bélyeget adott ki és múzeumot avatott fel az író tiszteletére a kerek évforduló alkalmából. A második világháború után Hamsun kegyvesztett lett náci rokonszenvei miatt, de azután fokozatosan rehabilitálták. Legismertebb regényei Az anyaföld áldása és az Éhség.

Liberman amiatt is bírálta vasárnap Norvégiát, hogy az ENSZ áprilisban tartott rasszizmusellenes ("Durban II") értekezletén nem bojkottálta az antiszemita kirohanásairól ismert Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfő felszólalását.


Részlet a Hamsun című filmből - főszerepben Max von Sydow

Ajánlott olvasmány:
Olvasson még többet Knut Hamsunról!
Vallási botrány egy történelmi atlasz miatt

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Holokauszt

Ajánlott bejegyzések:

  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
  • Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
  • Legyen a te novellád az, amit az egész város olvas! Legyen a te novellád az, amit az egész város olvas!
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157858400

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard