Folytatódik a tavalyi őrület, és második kiadásához gördül a Fenntarthatósági Nap. Idén szeptember 25-én lehet az urnákhoz járulni, és leadni a voksokat a Föld megóvása érdekében. A szavazófülkék a Magyar Telekom Székházban és körülötte találhatók majd (Budapest, 1013 Krisztina krt. 55.)
A tavalyi rendezvényhez hasonlóan idén is lesznek szakmai beszélgetések, valamint kiállítás a fenntarthatóság témakörében, tele lendülettel és pozitív energiával.Volt, Sziget, SZIN – akik részt vettek ezeken a fesztiválokon, azoknak biztos feltűnt a Nagyszínpadnál a Fenntarthatósági Nap földlabdája. A labda szeptember 25-én indul utolsó útjára, most lehet utoljára fenntartani, sőt, átvinni a szakmai program után, a Magyar Telekom székházából az afterparty helyszínére, a Millenáris Teátrumba.
A hatalmas földlabda persze csak kellék, ahogy minden más is az körülöttünk. A fókuszt ugyanis az emberi gondolkodásmódra helyezzük: a legfontosabb azt kitalálni, hogyan tudjuk e kellékeket minél környezetkímélőbb módon, embertársainkra figyelve használni.
A beszélgetéseket Dennis Pamlin, a WWF Svédország tanácsadója indítja el, aki rengeteg sikeres fenntarthatósági projektben vett már részt. Ő részint ezekről, részint a fenntartható jövőről és az ahhoz kötődő innovációról beszél majd a maga lendületes és motiváló stílusában. Az ezután következő beszélgetések a fenntarthatóság hármas pillérét követik majd, és hogy az interaktivitásnak is helyet adjunk, mindenki csak öt percben adhatja elő hitvallását: a fennmaradó idő a kérdéseké és párbeszédé.
Társadalom: Felelősen egymásért
Téma lesz többek között a munkahelyi sokszínűség és a hátrányos helyzetűek foglalkoztatása.
Beszélgetőpartnerek:
* Dénes Balázs, Társaság a Szabadságjogokért
* Tardos Katalin, Nemzetközi Üzleti Főiskola
* Orbán Péter, Napraforgó Kht.
* Barna Erika, Kék Pont Drogkonzultációs Központ és Drogambulancia Alapítvány
* Jeney Orsolya, Amnesty International Magyarország
Környezet: Pozitív zöld történetek
A beszélgetés elsősorban a Koppenhágai ENSZ klímakonferencia jegyében a pozitív zöld történetekről szól majd.
Beszélgetőpartnerek:
* Ámon Ada, Energia Klub
* Horváth Sándor László, Brixxon (a magyar elektromos autó, a Bontino gyártója)
* Fiar Sándor, M1 Delta
* Weyer Balázs, Origo
* Szomolányi Katalin, Magyar Telekom
Gazdaság: Felelősen pozitív mérleggel
Téma lesz a gazdaság, az etika, és a tudatos fogyasztás.
Beszélgetőpartnerek:
* Horváth Gergő, Tudatos Vásárlók Egyesülete
* Dr. Kerekes Sándor, Budapesti Corvinus Egyetem
* Kürti Gábor (Kükü), Hajtás Pajtás
* Földes Ádám, Transparency International
A Nap aktivizáló menedzsere idén is Novák Péter.
Arra is gondoltunk, hogy az igazán mélyen alvókat is felébresszük és aktivitásra ösztökéljük. Ezért lesz még többek között:
* Fenntarthatósági pályázat 3 kategóriában, előzetesen szeptember 18-ig leadhatóan (Film, Zene, Kép/forma), melyek legjobbjai a Napon is bemutatásra kerülnek. Plusz egy kategória pedig a helyszínen készíthető film, avagy Film Live!
* Alternatív meghajtású autó tesztvezetés és alternatív kisautók
* A Telepresence, teljesen valósághű videókonferencia szolgáltatás kipróbálása
* Hulladékból kreatív tárgyak készítése
* Minden ami ma kapható és fenntartható
* Komposztáló, szélkerék, napelem, napfénnyel bevilágított ház
* Dobok, zene, VJ
* Rengeteg pozitív energia…
És ha már úgyis felébredtünk, akkor pedig kis esti mókaként a Millenáris Teátrumban fenntartható közösségépítő aftrepartyt tartunk a rendezvény résztvevőinek, miután az összes létező földlabdát átvezényeltük a szakmai program helyszínéről.
A Napon leadott pályamunkák díjátadójával kezdődik a buli, de a talpalávalót húzza majd a Maszkura és a Tücsökraj és a Zuboly is, utánuk pedig DJ – VJ formációkkal folytatódik a lazulás, amíg csak a biosör tart…
További információ és regisztráció itt!