Kultúrtörténeti sétát tartanak a budapesti Salgótarjáni úti zsidó temetőben és a terézvárosi zsidó emlékek között vasárnap a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület (Mazsike) és a Szombat folyóirat szervezésében az Európai Zsidó Kultúra Napja alkalmából.
Vasárnap művészeti és kultúrtörténeti sétát szerveznek a védetté nyilvánított, felbecsülhetetlen értékeket őrző Salgótarjáni úti zsidó temetőben. A sétát Szegő Dóra szociológus vezeti, aki apjával, Szegő Györggyel közösen már írt egy Zsinagógák című könyvet is.Közlésük szerint a Salgótarjáni úti zsidó temetőt az Új Kerepesi úti Köztemető 55 hektáros elkülönített területén alakították ki 1874-ben, a temető főbejáratát Lajta Béla építész tervei szerint építették. A temető kialakítása után a zsidóság kiemelkedő jelentőségű családjai, személyiségei kaptak sírhelyet.
Híres nagyiparos dinasztiák, a bankszektor ismert igazgatóinak családi kriptái, híres művészek nyugszanak "a növényzet misztikus, szinte dzsungelszerűen körbefonódott buja környezetében. Ebben az egzotikus, benőtt növényzetével misztikusnak ható temetőben" 1950-ben temettek utoljára.
Vasárnap este kultúrtörténeti sétát is szerveznek a terézvárosi zsidó emlékek között, amelyet Deák Gábor, a Mazsike vezetőségi tagja vezet. A találkozó a volt Balettintézet előtt, az Operaházzal szemben lesz.
A séta során érintik a kerület északi sarkában lévő Nyugati pályaudvart, a Nagymező utcát, azaz a "pesti Broadwayt", ahol színházak és mulatók között forgolódhat a járókelő, majd innen a Világörökség részére, az Andrássy útra térnek, ahol a magyarországi zsidóság tevékenységét is tükrözik a neoreneszánsz bérpaloták és az előkertes, elegáns villapaloták. Áttekintik a hajdani pesti slágerek által megénekelt Király utca zsidó vonatkozású részeit is, amelyet a pesti kereskedők egykori főutcájának tekintettek.
Hétfőn este a Szombat Szalon keretében a folyóirat bemutatja Budapest-számát a Dob utcai Mumus kertben. Itt Bojár Iván András művészettörténész, Cselovszki Zoltán építész, Ladányi János szociológus kerekasztal-beszélgetést tart a városrehabilitációról. A beszélgetést Novák Attila és Gadó János, a Szombat szerkesztői vezetik.
Az est során felolvasást is tartanak, amelyen szaxofonon közreműködik Vázsonyi János. Az est végén kóser libazsíros kenyér és tepertőkóstoló lesz.