Sikert aratott az EMPA Svájci Anyagvizsgálati- és Kutatási Intézet által kifejlesztett "bio-hegedű" Németorszgában: a gombával kezelt fából készített hangszer a szakzsűri és a laikus hallgatók szerint is szebben szól, mint a dollármilliókat érő Stradivari-hegedű.
Mind a szakzsűri, mind pedig a laikus közönség az Opus 58 néven ismert bio-hegedű hangját ítélte a legszebbnek. Második helyen a Stradivari végzett.
A különleges hegedű faanyagát nyeles agancsgombával (Xilaria longipes) kezelték, amely a szőlő fakórothadásáért is felelős. A gomba olyan fonalakat ereszt a fába, amelyek bizonyos helyeken kiölik a fa sejtjeit, így csökkentve a tömörségét. Ez az eljárás kedvez a fa minőségének.
A Stradivari hegedűk faanyaga is viszonylag alacsony sűrűségű. Ez a 17. század klímájának köszönhető, ugyanis akkoriban zajlott az úgynevezett kis jégkorszak: a hőmérséklet 1-2 fokkal alacsonyabb volt az átlagosnál, a telek hosszúak, a nyarak hűvösek voltak. Ennek eredményeképp az Alpok déli részén a fák lassan, de egyenletesen nőttek, évgyűrűik egyformán vékonyan alakultak ki, kevésbé tömörek voltak. Az ezekből a fákból készült világhírű hegedűknek ezért olyan különlegesen jó minőségű a hangzása.