Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
2000 adag aszalt szilvás pulykatokány készül

2000 adag aszalt szilvás pulykatokány készül

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 09. 11.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy 1100 literes óriásbográcsban készül az aszalt szilvás pulykatokány az idei szarvasi szilvanapokon: a szervezők számításai szerint legalább 1500-2000 adaggal kínálhatják majd meg a háromnapos rendezvényre ellátogató vendégeket a hét végén.

A pénteki megnyitó után szombat délelőtt kezdik el főzni a mesterszakácsok az
ételkülönlegességet a hatalmas üstben, és várhatóan a kora délutánra már meg is lehet kóstolni a helyi szilvából és pulykából készült ételt.

Babák Mihály, a város polgármestere az MTI érdeklődésre elmondta, hogy 12 éve azért döntöttek a szilvanapok megrendezéséről, mert a városban és környékén a szlovák betelepülők meghonosították a szilvatermesztést és -feldolgozást.
"Az volt az ember Szarvason, akinek volt szilvafája" - idézte fel a hagyományokat, hozzátéve: családjában is, ha egy gyermek született, akkor szilvafát ültettek.

A mostani hétvégén egyébként minden a szilva jegyében zajlik a városban, hiszen legalább két teherautónyi szilvás gombóccal is kedveskednek a vendégeknek, de lesz számtalan főzési bemutató is. Az érdeklődők így megismerhetik - ha még nem tudnák -, hogyan kell "igazi" szilvalekvárt készíteni.
"A recept szerint rézüstben, legalább 12-16 órát kell főzni a szilvát, és folyamatosan keverni kell egy fakanállal. Cukrot ne tegyünk hozzá, hiszen a jó minőségű szilva gondoskodik a kellő édes ízről" - ajánlotta a polgármester.
A szarvasi hétvégén persze minden más, szilvából készült ételt is megkóstolhatnak, lesz szilvás derelye, sőt még cibere is, amely egy hígabbra főzött lekvárféle.

A helyi hagyományok szerves része volt a pálinkafőzés is, nem véletlen hát, hogy a szilvanapokon a környező kertekből kikerült szilvából készült pálinkákat is meg lehet majd kóstolni, sőt szombaton minősítő verseny is lesz, ahol arany, ezüst és bronz kategóriákban hirdet eredményt a zsűri.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Gasztro Fesztiválok Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Világsztárokkal ünnepel a 10. Cziffra Fesztivál Világsztárokkal ünnepel a 10. Cziffra Fesztivál
  • Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
  • Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod! Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod!
  • Szent István Nap: háromnapos programkavalkád Budapesten Szent István Nap: háromnapos programkavalkád Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887859354

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard