Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nézegessen koccintókat és állványmentes Parlamentet!

Nézegessen koccintókat és állványmentes Parlamentet!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 09. 17.
Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
2025-06-02 06:30:00

Rendhagyó koncertek, népszerű előadók, interaktív előadások, cirkuszi forgatag, zsonglőrök, cserkészek

Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
2025-05-31 06:00:00

Június 8–9-én, vasárnap és hétfőn, immár 14. alkalommal rendezi meg a szentendrei Szabadtéri Néprajzi

Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést
2025-05-30 19:00:00

Az Elvágyódás folytatásaként jelent meg Wagner Brigitta új regénye, az Elidegenítés. A kötet

Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
2025-05-30 13:00:00

Gyimesközéplok május 31-én igazi gyerekparadicsommá válik. A gyermeknap számtalan értékes programmal várja a

további bejegyzések a szerzőtől »

Több generáció ünnepelte közösen az állványzatából kivetkőzött Parlamentet a KultúrPart által szervezett koccintáson szeptember 16-án. Az Országház húsz év után szabadult meg a zavaró elemektől.

Szeptember 16-án 18 órakor szedték le az utolsó állványzatot a Parlament dunai oldaláról, melyet így 20 év elteltével élvezhetünk újra teljes pompájában. A KultúrPart ennek örömére pezsgőzésre hívott mindenkit a Pesti Alsó Rakpartra, hogy méltón ünnepeljék Magyarország egyik legszebb épületétt-a megszokott állványok nélkül.

A flash mob résztvevői között fiatal érdeklődő is akadt, aki húszéves lévén még sosem élvezhette a Parlamentet teljes pompájában, de volt olyan is, aki még emlékezett, milyen volt az építmény a hatvanas években. Volt, aki pezsgőspohárral koccintott, volt, aki az üvegből ivott, de egy dolog közös volt valamennyiükben: mindenki örült annak, hogy a világ egyik legszebb országháza újra teljes méltóságában terül el Duna partján.

„Mind akik, itt voltunk, boldog embernek nevezhetjük magunkat: tudunk örülni olyan dolgoknak is, amik kívül esnek a mindennapi életünk eseményein. Fenséges érzés a megszépült Parlamentet csodálni a Duna mellől – kívánom mindenkinek, hogy szánjon rá tíz percet egy napsütéses délutánon” – jegyezte meg Novák Péter, aki maga is részt vett az eseményen.

Nézegessen koccintós képeket!
Fotók: Kabarcz Zsófi

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Parlament Flash mob Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Flash mobbal lepték meg az adventezőket a MÁNE táncosai Flash mobbal lepték meg az adventezőket a MÁNE táncosai

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr217859650

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard