Félszáz eredeti Stradivari vonós hangszert állítanak ki a kölni Wallraf-Richartz Múzeumban; a 2010. március 5. és 21. között megtekinthető időszaki kiállításra a jövő héten kezdik árusítani a jegyeket.
A Mítosz és zene című tárlatra különféle magánalapítványok kölcsönzik hangszereket; az egymillió eurót meghaladó összértékű eszközöket a 17 napig nyitva tartó kiállítás idején kis koncerteken meg is szólaltatják.A XVII. századi cremonai mester, Antonio Stradivari hegedűinek, brácsáinak és csellójának titkát sokan próbálták, próbálják megfejteni, vizsgálták a faanyagot, a lakk összetételét, a kor klímaviszonyait. Bárki bármit is állított, sok nagy muzsikus nevezte Stradivariusát a vonós hangszerek királyának.
Az "ördög hegedűse" Niccolo Paganini, majd Yehudi Menuhin, napjainkban Anne Sophie Mutter és Gidon Kremer tart ki a Stradivari mellett, mások, például Vadim Repin átpártoltak a Stradivari-kortárs Guarnerihez.
A Stradivari műhelyben készült mintegy ezer darab hangszerből 550-580 valódi és használható hegedű, brácsa, illetve cselló lelhető fel.
A kölni Wallraf-Richartz Múzeumban 2010 januárjáig Vincent van Gogh A cipő című képe és a hozzá társított alkotások láthatóak. Párhuzamosan két grafikai gyűjteményt is bemutatnak október 2-től: Giovanni Domenico Tiepolóét és Jean-Baptiste Lepere-ét.
A hangszerkiállítás után a német impresszionizmus három fontos alakja, Liebermann, Corinth és Slevogt tájképeit állítják ki.