Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Első Életrevaló Gyerek Konferencia

Első Életrevaló Gyerek Konferencia

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 05.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Rengeteg gyermeknevelési kérdés kerül napirendre az október 10-én, mintegy 500 szülő részvételével Budapesten megrendezésre kerülő első Életrevaló Gyerek Konferencián.

Ilyenek, mint hogy: büntetés vagy dicséret? Szigor vagy engedékenység? Hogyan védhető meg a gyermek olyan külső hatásoktól, mint a kirekesztés? Elkerülhető a testvérféltékenység? Mikor és hogyan kell elkezdeni a gyerekek tudatos pénzügyi nevelését?

"A konferencia célja, hogy hatékony nevelési módszereket és szemléletmódot adjon, hogy a fiatal szülők ne a saját - és gyermekeik - kárán tanulják meg, hogyan kell jó anyának és apának lenni - mondta Alkér Orsolya gyermeknevelési tanácsadó, a konferencia szervezője."

A gyermeknevelés szaktekintélyei az előadók között F. Várkonyi Zsuzsa az apa szerepéről tart előadást, hogy a mai modern korunkban mi az apa szerepe abban, hogy a gyermek sikeres legyen és, hogy mit kell tennie, hogy jó legyen gyermekével a kapcsolata. dr. Vekerdy Tamás klinikai gyermek-szakpszichológus előadásában az óvoda- és iskolaválasztás legfontosabb szempontjait mutatja be.

Szó lesz még olyan szülői kommunikációs módszerekről, melyekkel bensőségesebbé tehető a szülő és gyermek viszonya, és amivel búcsút inthetünk a tiszteletlenségnek és egy kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolatot alakíthatunk ki. A konferencián bemutatásra kerül a gyermekek pénzügyi nevelésének módszerei, hogy mit kell tenni a szülőnek, hogy gyermeke megtanuljon a pénzzel bánni, és ne legyenek felnőtt korában pénzügyi gondjai.

"Világunk az elmúlt évtizedekben alapvetően megváltozott, és ami nem olyan rég még egy jól működő nevelési eszköz volt, mára idejétmúlt. Emiatt új nevelési módszerekre és szemléletre van szükség, melyeket lehet és kell tanulni, ha azt szeretnénk, hogy gyermekünk életrevaló legyen és, ahogy mondani szokták a jég hátán is megéljen. A Életrevaló Gyerek Konferenciával erre szeretném felhívni a figyelmet." - emelte ki Alkér Orsolya gyermeknevelési tanácsadó, a konferencia szervezője.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr217860568

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard