Megkezdődött az oktatás a rámalláhi Drámaakadémián, a német támogatással életre hívott első hivatalos palesztin színészképzőn.
A hároméves képzést a hetven jelentkező közül tizenegy kiválasztott kezdhette el. Az iskola programja az esseni Folkwang Művészeti Főiskola közreműködésével valósult meg. Az egész világon elismert képzés részét képezi többek között az akrobatika, a tánc, a színpadi harctechnika és a megfelelő hangképzés elsajátítása.A Frank-Walter Steinmeier tartományi külügyminiszter és Szalám Fajjád palesztin miniszterelnök védnöksége alatt álló programot a Mercator Alapítvány háromszáz ezer euróval támogatja.
Eddig a palesztin színészeknek külföldre vagy Izraelbe kellett utazniuk, hogy valamilyen képzésen vehessenek részt. Ibrahim Mozain, az intézmény vezetője szerint az iskola abból az igényből született, hogy a diákok saját nyelvükön, saját hazájukban tanulhassanak. Hozzátette: reméli, ezáltal a palesztin területeken a színházak forgalma is javul: Rámalláhban ugyanis egy színdarabot átlagosan négyszer-ötször játszanak, ezután elmaradnak a nézők.
George Ibrahim, az al-Kaszaba Színház - amelyben a tanórákat tartják - igazgatója szerint Rámalláh liberális város, ahol az emberek nyitottak az új hatásokra. Hogy a közönség szegényebb rétegeit is elérhessék, a társulat a palesztin területeken utazva más városokban is fellép majd.
A hatszáz dolláros (142 ezer forint) tandíj nemzetközi viszonylatban alacsony összegnek számít, sok, szegény családból származó palesztin számára azonban megfizethetetlen. Mozain elmondta, ösztöndíjak elnyerésén is dolgoznak - Veronika Weindl, Bajorországból származó munkatársa közreműködik a németországi kapcsolatok kiépítésében.
Az első tanév végén a diákok Szophoklész Antigoné című drámáját adják majd elő Németországban, a harmadik év végére pedig közös színdarabot terveznek a Folkwang diákjaival. Mozain elmondása szerint az izraeli blokád jelentősen megnehezíti a színház munkáját is: a katonai zárlat miatt a diákok nehezen jutnak el egyik helyről a másikra, bonyolulttá válik az arab világgal való kapcsolattartás is. Az izraeli megszállás miatti elkeseredettsége okán Mozain az izraeli színházakkal való együttműködés lehetőségét is elutasítja.