Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Miért titkolta őseit Stallone?

Miért titkolta őseit Stallone?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 09.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Sylvester Stallone anyai ágon a franciaországi Bretagne-ból származik - ezt bizonyítják a héten nyilvánosságra került levéltári dokumentumok.

A France Info francia hírrádió tudósítása szerint először viccet sejtettek Brest polgármesteri hivatalának munkatársai, amikor a hét elején egy amerikai akcentussal beszélő idős nő azzal állított be, hogy ő Sylvester Stallone anyja. A 86 éves Jacqueline a polgármestert kereste, akitől azt kérte: keresse elő azokat a dokumentumokat, amelyek igazolhatják, hogy nagyapja volt valamikor a breton város első embere. 

Miután bebizonyosodott, hogy tényleg a hollywoodi sztár anyja sétált be a hivatalba, Francois Cuillandre polgármester minden programját lemondta, és kabinetfőnöke segítségével nekiállt átnézni az önkormányzati levéltárat. Estére meg is találták Rocky nagyanyjának anyakönyvi kivonatát: Jeanne Clérec 1901. július 3-án született Brestben. Apja - Sylvester Stallone dédapja - Louis-Victor Clérec ugyan nem volt a város vezetője, de tényleg a polgármesteri hivatalban dolgozott, méghozzá levéltárosként. A család a városközpontban lakott egy olyan utcában, amely ma már nem létezik. 

Jaqueline Stallone - aki Washingtonban született - breton családfájának felkutatásához újította fel francia tudását. Franciául mondta el a rádióban, hogy gyerekkorában néhányszor járt Brestben, és akkor még állt nagyszüleinek a háza, amelyet anyjával meg is nézett, de utoljára több mint harminc éve kereste fel Bretagne-t. Azt is elmesélte, hogy apja Franciaországban találkozott anyjával, majd az Egyesült Államokban házasodtak össze. 

A helyi lapok szerint eddig azért nem volt köztudott Sylvester Stallone francia származása, mert a sztár nehéz gyermekkora után egy ideig minden kapcsolatot megszakított családjával, és életrajzában sem beszélt gyökereiről.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr357860888

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard