Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
A nyilasok áldozataira emlékeztek

A nyilasok áldozataira emlékeztek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 10. 16.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A nyilas korszak és a második világháború áldozataira emlékeztek az egykori Nyilaskeresztes Párt hatalomátvételének 65. évfordulóján, csütörtökön a budapesti Terror Háza Múzeum előtt.

A megemlékezésen a felszólalók arra hívták fel a figyelmet, hogy a vészkorszak is
szavakkal kezdődött, fel kell szólalni, cselekedni kell a jogtalanság és az igazságtalanság ellen, ugyanis erre tanítja, erre kötelezi a XXI. századi Magyarországot a történelme.

Szabadai Viktor, az SZDSZ Új Generáció elnöke kiemelte: nem a jogszabályokat kell szigorítani, hanem a meglévő szabályokat kell hatékonyabban alkalmazni. Példaként említette, hogy közösség elleni izgatás miatt eddig még senkit nem tudtak elítélni.
A liberális politikus - Molnár Oszkár edelényi polgármester, fideszes országgyűlési képviselő kijelentéseire utalva - azt mondta, hogy az ország vezetői hallgatásukkal bátorítják "a horgas orrú bandákat, kalapáccsal verő kismamákat" emlegetőket.

Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija a megemlékezésen hangsúlyozta: nem szabad megengedni, hogy a történelem megismételje önmagát.

Oláh József, a Roma Diplomások Országos Szövetségének elnöke azt mondta, hogy a cigányellenesség, az antiszemita közbeszéd ma is jelen van, s Magyarország egy nagyon veszélyes helyzet felé sodródik.
A nyilasok egykori központja előtt a megemlékezés résztvevői mécseseket gyújtottak a második világháború áldozatainak emlékére.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Múzeum Holokauszt Háború Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Egy máig feldolgozatlan zsidó felkelés részleteit rekonstruálják Józsefvárosban Egy máig feldolgozatlan zsidó felkelés részleteit rekonstruálják Józsefvárosban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747861362

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása