Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Veszélyes a nagy fityma

Veszélyes a nagy fityma

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 01.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

A nagyobb felületű fitymával rendelkező férfiak nagyobb valószínűséggel fertőződnek meg HIV-vírussal, ami magyarázhatja a körülmetélés védőhatását is - közölték kutatók az AIDS című szaklap szerdán megjelent számában.

Az amerikai Johns Hopkins Egyetem Ugandában zajló Rakai Egészségtudományi Programjában 965, az induláskor HIV-mentes férfit követtek nyomon.

Godfrey Kigozi kutatásvezető és kollégái megállapították, hogy a férfiak fertőzési aránya összefüggésben volt a fityma méretével, a nagyobb fitymával rendelkezők nagyobb valószínűséggel fertőződtek meg HIV-vírussal. "Az átlagos fitymafelszín lényegesen nagyobb volt a HIV-vírussal megfertőződött férfiaknál" - írták tanulmányukban.

Több korábbi vizsgálat jelezte, hogy a körülmetélés némiképp védi a férfiakat a HIV-fertőzéstől, ám a körülmetéltek nőpartnereit nem. A kutatók úgy vélik, a fitymában található dendritikus sejtek (az immunsejtek egy típusa) nyithatnak valamiként utat a vírus számára a test felé.

Kigozi csoportja egy Ugandában lefolytatott, a körülmetélés hatását vizsgáló tanulmányban résztvevő férfiaknál nézte meg az összefüggést. "A fityma felszínét a műtét után, standardizált módszerrel mértük" - írták.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Egészség Szex Test Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937862620

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard