Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Roma művészek freskókat festenek

Roma művészek freskókat festenek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 02.
„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

további bejegyzések a szerzőtől »

Roma festőművészek kilenc freskója készült el ez év novemberéig a Borsod megyei Bódvalenkén. A művek egytől-egyig a kortárs roma művészet kivételes alkotásai, egyebek mellett Ferkovics József, Horváth János, Kökény Róbert, Kunhegyesi Ferenc és Váradi Gábor munkái.

 

A képek elkészültével a faluban létrejött a magyarországi roma festészet egyedülálló, a jövőben tovább bővülő szabadtéri tárlata, amely folyamatosan nyitva áll a borsodi községbe látogató érdeklődők előtt. Az ország egyik leghátrányosabb helyzetű, mélyszegénységgel sújtott faluja így próbál "lábra állni, megmutatni, hogy kis segítséggel, de saját erejéből ki akar, és ki tud törni a nyomorúságból". 

A freskófalu megfogalmazása szerint Európában egyedülálló közösségi művészeti alkotás jön létre az elképzelés megvalósításával. A falu házainak falát egy miskolci festőművész, Horváth János vezetésével freskókkal ékesítik. A freskók a cigányok életét, legendáit, álmait, bánatát és vágyait jelenítik meg. 

A projekt első fázisában jó néhány ház falainak megfestését tűzték ki célul, emellett a kisközségben a legszükségesebb infrastrukturális beruházásokat (vízelvezetés, a házak és a falu rendbetétele), egy kisvendéglő, egy kis camping, valamint egy kézművesház létrehozását tervezik. 

A projekt későbbi fázisaiban tovább folytatják a freskók készítését, más - nem csak Magyarországon élő - roma festőművészek meghívásával. Az Aggteleki Nemzeti Parkkal együttműködve megnyitják a falut körülvevő rendkívül értékes lápot is a turisták számára.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Vidék Folk Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Ahol a mesék ma is megszólalnak Ahol a mesék ma is megszólalnak
  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr187862706

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása