Nem akármilyen névsorral nyitja meg kapuit a legújabb budapesti galéria. A nevek többsége még a tízéves gyerekek előtt is közismertek. És az összes lógni fog.

Kertész Csaba, a galéria tulajdonosa elmondta: már a kiállítás rendezése alatt nagyon sok gimnazista és környékbeli nyitotta rá az ajtót. A tárlat anyagát - amely 80 képből áll - gyűjtőktől, örökösöktől kapta kölcsön, a legtöbbjük vintage fotó, azaz a fotós saját kezű munkája a fényképezéstől az előhíváson keresztül a kidolgozásig, míg a többi eredeti negatívról készült másolat.
Találkozhat a látogató többek között Ady Endre, Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Molnár Ferenc, Szép Ernő, Tóth Árpád, Radnóti Miklós arcmásával. A II. világháború utáni időkből Pilinszky Jánost, Weöres Sándort az 1950-es években elegáns fehér "porcelán" öltönyben, a fiatal Nagy László költőt láthatják, míg Gink Károly fotóművész Illyés Gyuláról készült képe is ott van a falon.
Gink Károlyon kívül többek között Székely Aladár, Rónai Dénes és Kálmán Kata művei láthatók a tárlaton. Kertész Csaba megjegyezte, hogy szerepel a kiállításon Kálmán Katának az a híres képe is, amely Móricz Zsigmondot ábrázolja Csibével, az Árvácska című könyvének főszereplőjével. Ugyancsak Kálmán Kata jegyzi Bartók Béla képeit, két portrét a zeneszerzőről és egyet, amint zongorázik. Babits Mihályról készített érdekes fotót Török Sophie 1923-ban Dömösön. Az írót a Kártyavár című regényének írása közben, a domboldalon heverve írógépével együtt örökítette meg a költő felesége. Márai Sándor, Kassák Lajos, a gesztikuláló Tersánszky Józsi Jenő és Berda József költő arcképe mellett Molnár Ferenc és Szép Ernő színházi díszletek közötti mókázását is lencsevégre kapta a fotográfus.
Kertész Csaba összeállított egy kortárs írói blokkot is Lugosi Lugo munkáiból: itt Esterházy Péter, Konrád György, Csoóri Sándor, Mészöly Miklós, Kornis Mihály, Nádas Péter és Petri György arcképe látható. Lugosi Lugo megörökítette a Beszélő című folyóirat szerkesztőit is 1989-ben egy csoportképen; ezen szerepel többek között Solt Ottilia, Kőszeg Ferenc, Haraszti Miklós és Kis János.
A tárlat december 2-ig várja az érdeklődőket a II. kerületben, a Keleti Károly utca 17-ben.
Forrás: MTI