Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A világ legjobb zenekara döntött: irány Amerika!

A világ legjobb zenekara döntött: irány Amerika!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 10.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

Alig száradt meg a tinta az új zenekari főnök szerződésén, az együttes máris váratlant húzott: Amerikába indultak, és ott is maradnak jó ideig. Amerika pedig büszke.

A Sir Simon Rattle karmester vezette, 128 tagú Berlini Filharmonikusok hét állomást érintő koncertkörútra utazott Amerikába. A turné műsorának súlypontját Brahms és Schönberg alkotásai adják, a világhírű karmester ezzel kívánja összekapcsolni a romantika korát a XXI. század zenei világával. Az utazás a keleti parttól a nyugatiig átfogja az Egyesült Államokat. A zenekar fellép a New York-i Carnegie Hallban, ahol 1955-ben járt először nagyobb utazás alkalmával. De hallhatja a Berlini Filharmonikusokat a Boston Symphony Hall, a Chicago Symphony Center, valamin az Ann Arbor-i Hill Auditórium közönsége is. Játszanak a Davies Hallban San Franciscóban, és a Walt Disney Concert Hallban Los Angelesben is; ezeken a helyeken 2003-ban muzsikáltak először.

A Liverpoolban született Simon Rattle az újdonságok iránt rendkívül érzékeny, páratlan ifjúsági nevelési-képzési programot valósított meg, és internetes, virtuális "koncerttermet" is működtet az általa vezetett zenekar. 2010 februárjában Zaragozában, Madridban, majd Párizsban lép fel a berlini együttes, felidézve a társulat első külföldi, 1897-es utazásának emlékét.

A szezon végén az Európa Kulturális Fővárosa program keretében Essenben és Stuttgartban lépnek pódiumra, ezeket a koncerteket Ozava Szejdzsi vezényli, Bartók, Csajkovszkij és Takemicsu Toru műveit játsszák.

Ugyancsak az évad végére marad egy friss projekt: a Berlini Filharmonikusok a tervek szerint az idén nyáron Budapesten is fellépett Wynton Marsalis trombitás-zeneszerzővel muzsikálnak együtt.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Zene Turizmus Komolyzene Koncertpiac

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Szimfonikus kísérettel játszhatnak a gyerekek Szimfonikus kísérettel játszhatnak a gyerekek
  • A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr167863408

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard