Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lehet, hogy az ön mobilja is műkincs? Sose lehet tudni!

Lehet, hogy az ön mobilja is műkincs? Sose lehet tudni!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 13.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

Ki tudja, mi lapul a zsebünkben: jelentéktelen idő kell hozzá, és máris egy múzeumban találhatjuk, az értéke pedig meglepően magas is lehet. A miskolciak tudnak valamit, amit ön nem.

Mobil-Kor-Történet címmel péntektől a mobiltelefonhoz kapcsolódó időszakos kiállítás látható a miskolci Herman Ottó Múzeum kiállítási épületében. "Van, aki Magyarországon már tizenhét éve hozzászokott a mobiltelefon mindennapos használatához, az eleinte fél tégla méretű kultikus tárgyhoz" - mondta Némedi Varga Zoltán múzeumi menedzser.

A tárlaton négyszáz telefont állítottak ki; a legrégebbi készülék 1989-es, még mindig működik, és egy külön vállra akasztós táska is van hozzá. A kiállításon látható legfiatalabb darabok 2007-ben készültek.

Némedi Varga Zoltán kiemelte: a "mobil érzést" egyes kivételezettek Amerikában már az 1930-as évektől átélhették. A kezdetben az átlagember számára elérhetetlen státusszimbólum napjainkra teljesen hétköznapi használati tárggyá vált, nincs olyan korosztály, amely idegenkedne a mobiltól. Van már nagykijelzős, könnyen kezelhető telefon kimondottan az időseknek és van gyerekeknek szánt, "kakaóbiztos" babyfon 3 gombbal.

"Felnőtt egy mobilgeneráció, amely tagjainak már emlékei fűződnek régi telefonjaikhoz. Szerintünk ezeket érdemes megőrizni, talán mondható az is, hogy a mobiltörténelem részei. Ezért jött létre ez a kiállítás" - fogalmazott a múzeumi menedzser.

A kiállított készülékek a Mobil-kor Alapítvány gyűjteményéből származnak. A munka több éve kezdődött és a fejlődés ütemét figyelembe véve megbecsülni is lehetetlen, milyen jelentős kollekció válhat belőle. Évente egymilliárd telefon készül és már több milliárdot használt el az emberiség. Az alapítványnál nemcsak a múltra, hanem a jövőre is gondolnak, ezért célul tűzték ki, hogy a mobilokat olyan módon semmisítsék meg és hasznosítsák újra, amellyel a jövő nemzedékeinek példát lehet mutatni.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
História Kiállítás Technika Borsod-Abaúj-Zemplén megye Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr387863676

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása