Ha valaki szeretné megtudni, hogy kicsoda Kalyber Joe, Pszicho Dzsánki és kik az X-Embörök annak mindenképp részt kell vennie az Első Szegedi Képregényfesztiválon, melyen az író-olvasó-találkozókon kívül lesz vásár is, illetve előadások a különböző korszakok és kontinensek képregényeiről.
Oros Sándor, a szombati fesztiválnak helyet adó szegedi Somogyi-könyvtár munkatársa az MTI-nek elmondta: a felkérés a könyves szakma felől érkezett a könyvtárhoz, a kiadók közül többen ugyanis úgy tapasztalták, hogy az elkelt példányok alapján Szeged képregényes fellegvár”.Az előadások során betekintést kapnak a résztvevők az alkotási folyamatba, illetve megismerhetnek olyan képregényeket is, melyek még nem jelentek meg, de a kiadóknál dogoznak rajtuk. Kiderül, az is, hogy hogyan indult Magyarországon a képregénykészítés.
A hallgatóság megtudhat mindent a magyar képregényhősökről, de az amerikai Pókemberről, X-menről, Vasemberről vagy a francia Pifről is. Bemutatkozik az amerikai ötvenes évek munkássága, a horrorképregények fénykora. Emellett az érdeklődők megismerhetik, hogyan jelenhetett meg a második világháború a korabeli képregényolvasó lelki szemei előtt, hogyan és miért született meg Amerika Kapitány, miért hordott német egyenruhát Donald kacsa, milyen szerepe volt Mickey Mouse-nak a háború propagandagépezetében.
Három kapcsolódó kiállítás is nyílik szombaton a Somogyi-könyvtárban, melyeket a következő hetekben még megtekinthetnek a látogatók. Emellett interaktív játékokkal készülnek a szervezők: képregényt rajzolhatnak a vállalkozó kedvűek, illetve a közelmúltban elhunyt Dargay Attilára emlékezve egésznapos filmvetítést tartanak munkáiból válogatva.
Időpont: 2009. november 14. (szombat)
Helyszín: Somogyi-könyvtár (Szeged, Dóm tér) - 10:00-18:30; Grand Café mozi és kávézó (Szeged, Deák Ferenc u.) - 18:30-22:00