Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Egyhavi internetezés egy lakás áráért

Egyhavi internetezés egy lakás áráért

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 19.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy lakás árát, közel 160 ezer eurót (42,6 millió forintot) követel a France Télécom egy előfizetőjétől egyhavi internethasználatért. A francia távközlési vállalatnál a héten ez a harmadik rekord túlszámlázási eset, amelyről a francia sajtó hírt adott.

A Párizs közeli Fontainebleau-ban mentőorvosként dolgozó Jean Spadaro a többi panaszoshoz hasonlóan korlátlan használatú 3G mobilinternet-használatra fizetett elő havi 49 euróért (13 ezer forintért) a francia távközlési vállalatnál. Az első, májusi számláján azonban 159 212 euro volt befizetendő összegként feltüntetve.

"Először azt hittem, ez valami vicc. Elsőként az lepett meg, hogy a szolgáltató a hónap során nem értesített, hogy túlléptem volna a megengedett fogyasztást. Elég hihetetlen, amikor egy nap az ember 160 ezer eurós számlát kap kézhez egyhavi internetezésért" - mondta a férfi szerdán a France Info hírrádióban.

Mivel az előfizető előzetes engedélyével a France Télécom elvileg automatikusan leemelheti a havi fogyasztás ellenértékét a számlájáról, amit a szolgáltató meg is próbált tenni, jelenleg a pórul járt férfi azért fizet havonta a bankjának, hogy az ne utalja át a rekordösszeget a France Télécomnak.

A többszöri reklamálás ellenére a szolgáltató írásban figyelmezette az előfizetőt, hogy amennyiben nem fizeti be az összeget, lefoglaltatja a vagyonát.

Az orvos arra panaszkodik, hogy az előfizetés aláíráskor a távközlési vállalat a kezébe nyomott egy tízoldalas szerződést, de azt soha senki nem magyarázta el, hogy a korlátlan 3G mobilinternet-használat csak a felhasználási időre vonatkozik, de a letölthető adatmennyiségére nem. Az orvos pedig filmek letöltésére használta előfizetését, de nem tudta, hogy 1 gigabájt túllépése után plusz díjat kell fizetnie a szolgáltatónak.

Hasonló eljárás áldozata lett két nantes-i vállalkozó, akik kétheti internethasználatért 39 500 eurós (10,5 millió forintos) számlát kaptak kézhez. Egy a belga határ közelében élő családnak pedig közel 46 ezer eurót (12,3 millió forintot) számlázott ki a France Télécom egyhavi internethasználatért. Ez utóbbi esetben a szolgáltató úgy véli, hogy a férj mobiltelefonja feltehetően egyszerűen átállt egy belga szolgáltató hálózatára, s azon internetezett a család egész hónapban. A vállalkozók spanyol hivatali útjuk során használták a 3G-s mobilinternetet egy ottani szolgáltató hálózatán, a külföldi használatot pedig a filmek letöltéséhez hasonlóan nem fedezi a France Télécom korlátlan előfizetése.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Pénz Külföld Internet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
  • Világzenék a legjobb minőségben Világzenék a legjobb minőségben
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
  • Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337864232

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása