Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Mi ez? Titkosszolgálatok mozija?

Mi ez? Titkosszolgálatok mozija?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 11. 24.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

A közönség tíz nyilvános vetítésen informálódhat a csehszlovák, a keletnémet és a magyar titkosszolgálat 1989 előtti tevékenységéről 2009. november 24. és december 17. között.

A berlini Collegium Hungaricum „Német egység a Balatonnál” című intermediális kutatási és kiállítási projektjét kísérő filmsorozat, az egykori titkosszolgálatok „mozgókép-politikájába“ enged betekintést. A helyenként drámai hatású képsorok felidézik, hogyan zajlott a polgárok megfigyelése, és hogyan próbálták őket a fikció és a dokumentumok segítségével manipulálni.

A szakértők előadásaival kísért sorozat a CHB, a berlini Szlovák Intézet, a Stasi-aktákért felelős német hatóság, valamint a Német Történelmi Múzeum „Zeughaus“ mozija együttműködésének köszönhetően jöhetett létre a budapesti Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára és a Fővárosi Önkormányzat támogatásával.

A helyszín a erlini Zeughauskino.

Részletes program itt.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Társadalom Mozi Dokumentumfilm Kommunizmus Bűn Lavór Pártállam Rejtélyek

Ajánlott bejegyzések:

  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Megérkezett A végső rítus magyar előzetese Megérkezett A végső rítus magyar előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr407864676

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard