Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Lehet-e jogi ügy az egerszegiből?

Lehet-e jogi ügy az egerszegiből?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 23.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Az igazgatói állásra kiírt pályázatnál az önkormányzat nem észlelt hibát, így minden jogi alapot nélkülöz Tucsni András bírósági keresete - nyilatkozta Gyimesi Endre, Zalaegerszeg polgármestere.

Tucsni András - a színház igazgatói pályázatának vesztese - kedden nyújtott be keresetet a Zala Megyei Bírósághoz, mert álláspontja szerint a pályázat elbírálásakor a közgyűlés megsértette az előadóművészeti törvényt.

A törvény egyértelműen fogalmaz - jegyezte meg Gyimesi Endre (Fidesz) polgármester. A munkakör betöltéséről a szakmai bizottság véleményének mérlegelésével a munkáltatói jogkör gyakorlója dönt 15 napon belül. A Hevesi Sándor Színház igazgatói posztjára kiírt pályázatok elbírálásakor is ez történt, az ügyet valamennyi bizottság - az előadóművészeti törvény előírásainak megfelelően felállított szakmai bizottság, a város és a megyei közgyűlés kulturális bizottsága - megtárgyalta. A szakmai bizottságnak lehetősége volt a véleményezésére, a zalaegerszegi közgyűlés pedig ennek ismeretében döntött. A bíróság előtt így semmiféle vád sem áll meg, az önkormányzatnak nincs oka bármilyen felülvizsgálat kezdeményezésére.

Tucsni András szerdán azt mondta: az önkormányzat törvényt sértett, amikor Besenczi Árpád pályázatát elfogadta. Szerinte a szakmai bizottság többségi döntése alapján a pályázat nem is juthatott volna tovább, nem is kerülhetett volna a közgyűlés elé. Az előadóművészeti törvény ugyanis pontosan tartalmazza a pályázat lebonyolítását, egyértelműen rögzíti, hogy a többségi támogatott pályázata juthatott volna csak tovább - hangsúlyozta Tucsni András.

A zalaegerszegi közgyűlés kulturális bizottsága idén szeptemberben írt ki pályázatot a Hevesi Sándor Színház igazgatói posztjának betöltésére. Az előadóművészeti törvény előírásainak megfelelően felállított szakmai bizottság a pályázatok közül Tucsni Andrást, a színház jelenlegi irodalmi vezetőjét jelölte első helyen 6:2 arányban, míg Besenczi Árpád, a fővárosi József Attila Színház Jászai Mari-díjas, nívódíjas művész pályázatát csak két helyi politikus - Gyimesi Endre polgármester és Gyutai Csaba alpolgármester - támogatta.

Tucsni András bírósági keresetében azt is szóvá teszi, hogy a tízfős szakmai bizottság zárt ülésén csak öten voltak jelen. Indoklása szerint a bizottság nem lehetett határozatképes, mert a távollevők írásbeli szavazatát a törvény szerint nem lehet elfogadni.

A városi és a megyei közgyűlés kulturális bizottsága - a színház fenntartója 60-40 százalékban a városi és a megyei közgyűlés - Besenczi Árpád pályázatát támogatta. A kulturális bizottság döntése után a színház társulata nyílt levélben tiltakozott Besenczi Árpád kinevezése ellen. A színház társulata a jelöltek meghallgatása után rendezett titkos szavazáson 95 százalékos többséggel Tucsni András elképzeléseit támogatta. A zalaegerszegi közgyűlés múlt csütörtöki zárt ülésén a városatyák két és fél órás tanácskozás után Besenczi Árpádot 17 szavazattal megválasztották intézményvezetőnek.

Tucsni András azt mondta, hogy jogi ügyként kezeli a pert. A kereset beadásával a törvény betartására szeretné felhívni a figyelmet, a bíróságtól pedig a törvényellenes határozat megszüntetését várja.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Kultúrpolitika Zala megye

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr387867188

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása