Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Durva: ennyi volt az idei síszezon!

Durva: ennyi volt az idei síszezon!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 12. 25.
Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep!
2025-06-06 17:30:12

Idén ismét megrendezik a 19. kerület legnagyobb szabadtéri rendezvényét a Kispesti Városünnepet, a már

Összemuzsikálni a nemzetet – A Halmos Béla-díjak 2025-ös átadója
2025-06-06 08:14:56

A nemzeti összetartozás napján, Halmos Béla születésnapján tizedik alkalommal adták át a Hagyományok Háza

Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
2025-06-05 17:22:00

A 70-es évek Magyarországán játszódó Kémfaladatok kezdőknek című komédia egy nagyravágyó balatoni

David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
2025-06-05 10:01:36

A természettudós látványos dokumentumfilmje az óceánok varázslatos világába kalauzol, miközben sürgető

további bejegyzések a szerzőtől »

A rekordmelegben minden magyar sípálya bezárt, és a határ közelében fekvő osztrák, szlovák és szlovén pályákra sem érdemes kiutazni - írta a www.sitv.hu pénteken.

A tematikus síelőknek szóló honlap tájékoztatása szerint a múlt szombaton 5 magyar síterep indította el a felvonókat, majd két nappal később Bánkút is csatlakozott hozzájuk, így összesen 6 helyen lehetett síelni. Mivel a hideg időszak nagyon rövid ideig tartott, így karácsony első napjára már egyetlen olyan hely sem maradt, ahol síelni vagy snowboardozni lehetne, kivéve persze az egész évben működő műanyag pályákat.

Magyarországon pénteken délelőtt megdőlt az eddigi, 1983-ban mért, 16,2 Celsius-fokos, országos melegrekord. A Baranya megyei Sellyén például 21,2 Celsius-fokot mértek pénteken. A szokatlanul meleg időjárás a milliós veszteségeket okoz magyarországi sípályák üzemeltetőinek - írta a honlap.

A sípályák üzemeltetői több millió forintot áldoztak a hóágyúzásra a hideg napokban, azért, hogy a téli szünetre megfelelő állapotba kerüljenek a pályák. Csakhogy, a 10-15 fokos hőmérsékletnek, illetve a langyos esőnek még a műhó sem tudott ellenállni, így szinte mindenhol elölről kell kezdeni majd a munkát, ha végre megjön ismét a hideg.

A téli szünet hagyományosan az egyik legforgalmasabb időszak a magyar pályákon, ezért is érinti érzékenyen az üzemeltetőket a rendkívüli időjárás. A SíTV Hírszolgálat úgy tudja, hogy a határ közelében fekvő osztrák, szlovák és szlovén síterepeken sem sokkal jobb a helyzet. Általában csak egy-két pályát lehet használni mindegyik síterepen, és sok helyen sárosak, füvesek a pályák. Sőt, az egyik legismertebb szlovák sícentrum, Donovaly ki sem nyitott karácsony első napján a szakadó eső illetve a nagy meleg miatt.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Sport Vidék Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Jön a Budapest SUP Fesztivál Jön a Budapest SUP Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747867298

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard