Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A Mikulás jövőre Törökországban karácsonyozik?

A Mikulás jövőre Törökországban karácsonyozik?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 01. 02.
Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
2025-05-13 09:07:41

Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző

Jubileumi koncertet ad a PASO
2025-05-12 18:00:00

20 éve jelent meg első stúdióalbumuk, a Budapest Ska Mood. A kerek évforduló alkalmából május 24-én a

további bejegyzések a szerzőtől »

Törökország vissza fogja kérni Olaszországtól Szent Miklós csontjait, amelyeket a második évezred kezdete óta Bari városának a szentről elnevezett székesegyházában állítottak ki. Szent Miklós mürai érsek a IV. században élt, személyét számos legenda övezi. Ereklyéit a XI. században a keresztes háborúk idején kalózok vitték Olaszországba.

A később Mikulássá vált Szent Miklós Kis-Ázsiában, az egykori Mürában (ma a törökországi Demre) született. A város múzeumot épít,  és bár a múzeumépítés ideje még nem tisztázott, az bizonyos, hogy a vidék történelmi nevezetességeinek - elsősorban a lükiai és bizánci kultúra emlékeinek - ad majd otthont. Ertugrul Günay kulturális és idegenforgalmi miniszterminiszter kijelentette, hogy ezért, miután szakértők tanulmányozzák a problémát, a török állam vissza fogja követelni a szent csontjait.

A csontokat itt állítjuk majd ki, nem pedig egy kalóztanyán" - utalt a miniszter a dél-olaszországi városra. Demre V. században épült, majd a XI. században felújított bizánci székesegyháza rendkívül népszerű a turisták - főleg az Oroszországból érkezők - körében.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Politika Ünnepek Botrány Turizmus Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Gördülő Dűlők Gördülő Dűlők
  • Ezeréves legendák kelnek életre Marrákesben Ezeréves legendák kelnek életre Marrákesben
  • Karácsonyváró mesekönyvek nem csak gyerekeknek Karácsonyváró mesekönyvek nem csak gyerekeknek

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr647867488

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard