Leégette magát a U2 frontembere, miután most a fájlcsere témájában próbálta megváltani a világot.
„A fájlcsere egy évtizede megmutatta, hogy ez az alkotóknak súlyos kárt okoz – jelentette ki Bono a New York Times-nak írt vezércikkében. - Az internet-szolgáltatók a kor fordított Robin Hoodjai, az általuk termelt vaskos profit az a pénz, amit a zeneipar elbukik.”
Az igazi meglepetést azzal okozta, hogy megoldásként a kínai internetes cenzúrát hozta fel példának: „Amerika nemes erőfeszítéseket tesz a gyerekpornográfia ellen, és igazságtalanul ugyan, de Kína is fel tud lépni a kritikus hangok ellen. Ezek alapján elmondhatjuk, hogy igenis lehetséges az online tartalmak szűrése.” Szerinte az is bebizonyosodott, hogy az egyéni felhasználók lenyomozása hatékony módszer a fájlcsere elleni küzdelemben.
Az énekes írását a megjelenés óta számtalan kritika érte. „Bonónak nem tűnt fel, hogy még egy totalitárius államban sem képesek hatékonyan cenzúrázni a netet – írta például Cory Doctorow, a neves blogger és író, aki kiemelten foglalkozik a digitális jogokkal és a fájlcserével. – Ha a kapzsiság és a tudatlanság képes volna kivonni a légkörből a szén-dioxidot, akkor Bono végre megmenthetné a világot.”
Az énekes érvelése ott is sántít, hogy a U2 volt az az együttes, ami a tavalyi évben a legnagyobb bevételt könyvelhette el a koncertjei után.