Felülvizsgálati kérelemmel fordult a Legfelsőbb Bírósághoz Derce Tamás újpesti polgármester, miután másodfokon megszüntette a bíróság a Sziget fesztivál ellen indított pert.
A Legfelsőbb Bírósághoz (LB) fordult a IV. kerületi önkormányzat, miután a másodfokon eljáró bíróság megszüntette a hivatal által a Sziget fesztivál ellen indított pert, közölte Derce Tamás polgármester csütörtökön.A polgármester elmondta, hogy felülvizsgálati kérelemmel fordultak az LB-hez, mert a másodfokú döntés szerinte jogilag kifogásolható. Derce Tamás szerint nem tartható az az állapot, hogy üzleti nyereség miatt "százezreknek kell elköltözniük" vagy éjszaka nem tudnak aludni a IV. kerületben. Mint mondta, "az az ország, ahol ezt meg lehet tenni, és ehhez a bíróság segítséget is nyújt, egy tragikus sorsú ország".
Gerendai Károly, a Sziget fesztivál főszervezője azt mondta: csakúgy, mint korábban, mindent megtesznek a zajvédelem érdekében. Remélik, most már a polgármester is belátja, hogy a peres úton való ellehetetlenítésre való törekvése nem vezet eredményre és a 2002 óta kiadott adófizetői milliókat nem a perekre, hanem a kerület hasznára kellett volna költenie.
Az akkori pert, melyet közigazgatási úton indított el, a polgármester első- és másodfokon is elvesztette. 2006-ban közvetlenül a bírósághoz fordult, kérve, hogy a Sziget ideje alatt este 10 és reggel 6 óra között tiltsa el a szervezőket mindennemű program rendezésétől; ez a nemzetközi hírű fesztivál ellehetetlenítését jelentette volna.
A múlt év végén az elsőfokú bíróság a kerület korlátozásra vonatkozó keresetét elutasította. A két vizsgált év egyikében azonban a felperes által megjelölt ingatlanok közül kettő esetében - bár onnan konkrét panasz nem érkezett, s ezen ingatlanok vonatkozásában a bíróság nem hallgatott meg tanút és mérés sem történt - megállapította a birtokháborítást.
Miután mindkét fél fellebbezett, egy évvel később - 2009 decemberében - hozott végleges ítéletet az ügyben a másodfokú bíróság. Indoklásában a Sziget fellebbezésében foglaltakkal értett egyet, miszerint a felperes eljárása és az elsőfokú ítélet nem volt jogszerű.
A másodfokú bíróság a pert megszüntette, az elsőfokú ítéletet hatályon kívül helyezte, Újpest önkormányzatát pedig a perköltség megfizetésére kötelezte.