Egész napos rejtvényfejtőversenyt szervez a Rejtvényfejtők Országos Egyesülete (ROE) szombaton, 'A magyar rejtvényfejtők napja' alkalmából. Az egyesület kezdeményezésére az akkori oktatási és kulturális miniszter 2007-ben járult hozzá, hogy minden év február 3-át - a Füles című rejtvénylap első számának megjelenésének napját - A magyar rejtvényfejtők napjává nyilvánítsák.
A szombati egyéni rejtvényfejtő versenyen a kezdőtől a mesterig - skandináv rejtvénytől a kevert olasz típusúig - minden rejtvényfejtő megtalálhatja a neki megfelelő rejtvényt. Lesz kvízrejtvény, logikai rejtvény, szudoku és titkosírásfejtés is. A vállalkozó kedvűek kupákért és nyereményekért szállhatnak harcba, összesen 17 kategóriában.István György emlékeztetett arra, hogy Magyarországon több mint egymillió ember fejt rendszeresen rejtvényeket, a kvízműsorok nézettsége is átlagon felüli, és a magyar kultúra szerves és világszerte ismert része például a Rubik Ernő által feltalált Bűvös kocka, mutatva, hogy hazánkban a rejtvénykultúra és a logikai készség átlag feletti.
A ma ismert keresztrejtvény ősének, a világ első keresztrejtvényének tartott fejtörő 1913. december 21-én jelent meg a The New York Sunday World című amerikai újságban. Készítője, Arthur Wynne később olyan "gyémántkristály"-alakú ábrát szerkesztett, amelyben már függőlegesen és vízszintesen is más-más szót lehetett megfejteni.
Napjainkban több mint 100 rejtvényújság közül válogathatnak az újságosstandokon az érdeklődők, a legismertebb rejtvényújság azonban ma is az 53 éves Füles.