Van, aki szerint díszíti a lepukkant falakat, mások szivacs után kiálltanak, és példás büntetést követelnek az elkövetőkkel szemben.
Az olasz városok harcot indítottak a graffitizők ellen. Aki Rómában összefújja a falat köteles 300 Euró pénzbüntetést fizetni. A művészek azonban nem ússzák meg ennyivel, a műveket 15 napon belül el is kell távolítani. Amennyiben a kép templomra vagy szoborra kerül a büntetés is magasabb, 500 euró. A forgalmazók se járnak jobban, abban az esetben, ha valaki kiskorúnak értékesít festéksprayt, 1000 eurós büntetésre számíthat.A tavalyi évben Milánó hirdetett harcot a színes falak ellen, a büntetésként beszedett összeg elérte az 50.000 eurót.
Nálunk az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium próbál harcba szállni, több civil szervezetet és a rendvédelmi erőket is bevonva. A 360 millió forintos programot a Szeretem Budapestet Mozgalom indította, akik eltávolítják a plakátokat, és festményeket, valamint feljelentést tesznek a rendőrségen.
A tervek szerint a takarítás idén októberre fejeződik be, onnantól kezdve csak arra kell ügyelni, hogy ne térjenek vissza a rajzolók. A program során a rendőrség graffiti kommandót állított fel, és grafológus bevonásával elemzi a műveket, mellyel később azonosítani lehet az alkotót. Bizonyos aggályokat vet fel, hogy az alkotók többnyire fiatalkorúak, a büntetés pedig rongálásért a legtöbb esetben pénzbüntetés, amit a szülőknek kell kifizetniük.
A program első felében az aluljárókat kezdték el megtisztítani, a Szentendrei HÉV vonalán, és a Dózsa György úti aluljárónál, most elindul a Belváros nagytakarítása, az Andrássy és a Rákóczi úton, az V. kerület kiemelt főútvonalain. Várhatóan tavasz végére befejezik a kijelölt területek tisztítását.
A falfirkálás nem a modern kor találmánya, már az ókorban is ismert volt, bár széles körben a 60-as években terjedt el. Keith Hering is így kezdte karrierjét, azóta az undergrund művészetek közé sorolják a műfajt, bár művészi szinten kevesen űzik.