A Valentin nap a vallomásról szól, mi sem késlekedünk vele. Garry Marshall mozija, a Valentin nap kb. annyit ér, mint egy szív alakú piros lufi egy pláza álmennyezetén. Nem sokat.
A film minden beállítása olyan, mintha Merci csokit reklámoznának, vagy éppen német kertvárosi kisiskolásokkal vennéknek fel egy újabb a Kinder Pingui-szpotot. A Valentin nap gyakorlatilag idézetgyűjtemény a rosszabbik fajtából. Alapvetően a karácsonyi filmekkel rokon, amelyekben ugyebár van két fiatal akiknek nincs kivel ünnepelniük, majd a végén kutyavakkantásra smárolnak egyet a fényárban úszó fenyőfa előtt.Szóval, afféle ünnepkörös-szezonális moziról van szó, amely ezúttal Valentin nap játszódik, így értelemszerűen kell egy virágárus hős, legyen ő a rózsaszín pólós Asthon Kutcher, boltjába minden férfi szereplő betéved a nagy napon.
A legócskább motívuma a filmek a rádiós szpíker, aki keretbe foglalja ugyebár a napot (Jó reggelt Los Angeles!, Jó éjszakát Los Angeles!). Ehhez jön az időjárásjelentő lány, aki szteppelve mondja el milyen idő várható. Kvízjáték: Sorolj fel tíz időjárásjelentős filmet, melyben a csacska lánykát valami hülyeségre akarja rábeszélni az adásrendező!
A mozaikos szerkezetű, több szálon futó film az Igazából szerelem hollywoodi változata, de míg Richard Curtis vígjátéka tele volt finom intellektuális poénokkal, melyek ügyesen ballanszírozták ki a karácsonyi mozi érzelmességét, addig a Valentin napból hiányzott a szellem, a párkapcsolati konflikusok nem voltak elég izgalmasak, minden sztereotípiákra épült, azaz: a Valentin nap hazug film.
Kicsit olyan volt, mint az LGT Neked írom a dalt című száma, amelyben minden társadalmi réteget megszólít a drága jó Pici bácsi, a diákot, az asszonyt, a tanárt, a munkást… Los Angelesben persze minden kicsit más, ha orvosról van szó, akkor ő egy menő szívsebész luxusvillában, Zegna öltönyben, a tanító néni lakását is úgy rendezték be, hogy simán benne lehetne a lakáskultúra tavaszváró áprilisi számában.
A katonanő is bombázó, naná, Julia Roberts alakítja, és mivel Los Angeles maga a földi paradicsom, ahol eltűnnek a társadalmi különbségek, simán belezúg egy meleg szuperpasi (!), a mexikói virágfutárral összecimbizik a milliomos sportoló, egyenrangú itt mindenki, a tévériporter, a tanár néni, a pincér, pom-pom lány, a sportmanager, és a virágárus is.
Ha mondjuk Nick Horbynak odaadták volna a forgatókönyvet, hogy javítsa fel a jeleneteket, talán menthető lett volna a mozi, de a beugró celebek (Jessica Biel, Anne Hathaway, Jessica Alba, Julia Roberts, Asthon Kutcher, Jennifer Garner, Emma Roberts) sem tudtak életet lehelni a történetbe. Minden villához úszómedence és terepjáró dukált, egyedül a szüzességét elveszteni szándékozó tizennyolcéves lány vezet egy világoskék bogár cabriót, azt is csak azért, mert jól mutat egy filmben a szexi VW-bogár.
A Valentin nap píszi-giccs is egyben, a napfényes vígjátékban összeborulnak a kámingautoló meleg sportolók az indiai vendéglátósokkal, a mexikói bevándorlókkal, az orosz származású szado-mazó telefonszexelő diáklánnyal, a tízéves kisfiúval, aki virágot vett tanár nénijének Valentin napra, mert szerelmes belé (!), de aztán a tanár néni elmagyarázza neki, hogy az ázsiai nyolcéves kislánynak adja inkább a virágát, és láss csodát, összejönnek a gyerekek.
Ha feltűntek volna a Milka csoki alpesi hódjai, vagy a Kinder Bueno lány egy hüttében, akinek a torkossága nem éri be akármivel, nos, azon sem csodálkoztunk volna.
(Valentine's Day)
Színes, szinkronizált amerikai romantikus vígjáték, 120 perc
Szereplők: Bradley Cooper, Jessica Biel, Anne Hathaway, Jessica Alba,
Julia Roberts, Asthon Kutcher, Jennifer Garner, Emma Roberts
Rendező: Garry Marshall
Forgalmazza: InterCom
Mozipremier: 2010. február 11.