Freddy Mercury a pop Connor MacLeodot-ja, aki ugyan nem 1518-ban született, hanem 1946-ban, és nem egy skót faluban, hanem a zanzibári Stone Townban, és nem Kurgan kardjától esett el, hanem AIDS-ben halt meg, de Pluto ugyanúgy visszajár, ahogy a többi halhatatlan – most például november végén tért vissza önmagát egy CD-lemeznek álcázva.
A Queen a popkultúra egyik legsikeresebb kreatúrája, népszerűségük csak a Beatles-hez és a már említett ABBÁ-hoz hasonlatos – igen, az ABBÁ-hoz, ami azért sem szentségtörő párhuzam, mert a Queen a hard rockból pont olyan
simán csúszott át a diszkóba, ahogy a biszexuális Frédi váltogatta a női és a férfi öltözőket és hálószobákat.
A Queen biszex-rockja a hatalmas hard-rock himnuszoktól (We Will Rock You) a stadion-rockon át (We Are The Champions, I Want It All) a ribanc-diszkóig terjed (I Want To Break Free). Hogy milyen a szelekció? Nos, aki a hard-rockosabb dalokat szereti, annak a korai sorlemezeket ajánljuk, vagy az 1981-es minden addigi eladási rekordot megdöntő válogatásukat.
Ugyanis a lemez kizárólag az ún. rádióslágerekre fókuszál, nincs egy lélegzetvételnyi szünet sem, Radio Ga Ga, One Vision, A Kind Of Magic, Somebody To Love… Itt van a zenekar pályafutásának 20 leghíresebb dala, de a végtelenített válogatásalbumok kannibáljaitól tudjuk, hogy még egyszer ennyi slágert is felpakolhattak volna, csak akkor mi értelme lett volna kiadni a korábbi válogatás-sorozatokat.
A lemez nem kegyelmez, ezek a maguk nemében tökéletesen hangszerelt, hibátlan popdalok leviszik a fejedet, van is íve az albumnak, utolsó előtti felvétel a Show Must Go On, melynek ugyebár a szintetizátor témáját az Edda nyúlta le a Lelkünkből című számában, de a Queen nemcsak a magyar popra tett felmérhetetlen hatást, hanem a minőségi szórakoztatás szinte minden ágazatára.
Az utolsó felvétel a Bohemian Rhapsody – logikus, hogy lemezzárlatként szerepel, egy válogatás albumon a maga hat percével kissé megtöri a lendületet. A szelekció korlátozott példányszámban könyvformátumban is megjelent, amelyhez CD, audiókommentár, eddig közzé nem tett fotók, kézírásos dalszövegek, valamint 20 koncert megtekintéséhez való online hozzáférés is dukál.
Mi a Kelet-Európának szánt 1 page booklet only verziót ismerjük, nem tudunk a vizuális orgiáról értekezni, pedig állítólag parádésra sikeredett. Sőt, vannak díszdobozos bakelit kiadványok is – melyek valójában koronázási ékszerek, melyekre Freddy Mercury, a pop Connor MacLeodot-ja vigyáz.
Absolute Greatest
EMI
20 szám 80 perc