Éhhalál szélére kerültek az állatok, mert a fenntartó nem tudja fizetni az ellátási költségeket.
Pakstól mintegy 40 km-re található a menhely, ahol eddig több mint 90 kutya élt. A menhely rezsijét és az állatok ellátásához szükséges összeget azonban nem sikerült előteremteni, így az állatokra-ha nem sikerül gazdit találni-halál vár.A problémákat az okozza, hogy elfogyott az alapítvány pénze, amihez az is hozzájárult, hogy míg korábban a település 300.000 forinttal támogatta a menhelyet, de idén erre már nem került sor. Az Állategészségügyi Igazgatóság is vizsgálatokat folytatott z állattartás körülményeivel kapcsolatban, de nagy hiányosságokat nem tártak fel.
Problémát jelent egyebek mellett az is, hogy megszűnt a telep egészségügyi felügyelete, az állatok szeparálása nem megoldott, emiatt folyamatos a szaporulat. A hatóság a menhely működési engedélyét visszavonta, mert úgy látta az állatok elhelyezése és takarmányozása nem megoldott.
Magyarországon nem ez az első eset amikor menhely bezárásra kerül sor. Az állatvédőknek és a jószándékú támogatóknak hála az állatok ezekben az esetekben is megmenekültek.
Korábbi menhelybezárások:
Üröm- Móna Gyula a fenntartó halála miatt 2004-ben kerültek az éhhalál szélére a főleg agár fajtájú ebek, kecskék, bárányok, és számos macska. Móna agártenyésztésből tartotta fenn magát, de halála után hozzátartozói nem vállalták a telep fenntartását. Akkor állatvédők számos elhullott állatot találtak a telep területén.
Sopronból 190 kutya került különböző menhelyekre, még 2007-ben. Őrsi András tájfutó bajnok, és kutyatenyésztő a többszínű mudi kitenyésztésével kísérletezett. Ennek eredményeképp nagyon sok genetikailag sérült kutya született. Állatvédő szervezetek összefogásának hála az állatokat elhelyezték.
Az állatok mentését a Zöld Zebra Egyesület koordinálja. Ha segíteni akarsz, katt.