Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Belebukhat a negatív kampányba a legnagyobb Oscar-esélyes

Belebukhat a negatív kampányba a legnagyobb Oscar-esélyes

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 01.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Bár a szakértők szerint a legtöbb Oscar-szavazat már beérkezett az Amerikai Filmakadémia tagjaitól, a díj egyik nagy esélyese, A bombák földjén egy ostoba" húzás miatt bukhat el, mivel egyik producere negatív kampánnyal akarta előtérbe tolni a filmet.

Nicolas Chartier a voksokért folyó hajsza finisében olyasmire vetemedett, amit a Filmakadémia teljes szigorával üldöz: egy másik film rovására "fényezte" saját produkcióját. Ráadásul köremailben kérte az ismerőseit, hogy győzzék meg a szavazati joggal rendelkező ismerőseiket: az "500 millió dolláros film", vagyis az Avatar helyett inkább A bombák földjénre szavazzanak.

Az elemzők szerint a produkciót számos szankcióval sújthatja az Oscar-díjak felől döntő filmtestület, ami onnan, hogy nem hívják meg a film alkotóit a díjkiosztásra, egészen a legjobb film jelöltkategóriából való kizárásig terjedhet.

Szakértők azonban nem hiszik, hogy komolyabb következménye lehetne a producer botlásának. Főként azért nem, mivel a szavazatok leadásának határideje kedden - helyi idő szerint - délután öt órakor lezárul.

Tom O'Neil, a Los Angeles Times veterán "oscarológusa" is úgy vélte, hogy miután a körlevél elküldésekor már a szavazatok legalább kétharmadát leadták, valószínűleg nem fogja károsan befolyásolni a film Oscar-kilátásait. A szakíró kételkedett benne, hogy felfüggesztenék a filmet.

A filmakadémia szóvivője továbbra sem nyilatkozott az ügyben.

Idén a minden bevételi csúcsot megdöntő Avataron és a máris több díjjal kitüntetett A bombák földjén című filmen kívül további nyolc alkotás versenyez a legjobb film Oscarjáért. Köztük van a District 9 című sci-fi, a Fel! című animáció, a The Blind Side című sportdráma, Quentin Tarantino Becstelen Brigantyk című háborús fantáziája, az Egek ura George Clooney-val, valamint az Egy lányról, a Precious című harlemi dráma és az A Serious Man a Coen testvérpártól.

Az Oscar-díjakat vasárnap adják át a hollywoodi Kodak Színházban.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Oscar Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr697871056

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard