Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A világ lakossága menekül, a magyarok kiállnak

A világ lakossága menekül, a magyarok kiállnak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 03. 06.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

A világ lakosságának 42 százaléka azért néz filmeket, hogy elszakadjon az őt körülvevő valóságtól, derül ki egy közvélemény-kutatásból. A nemzetközi összehasonlítás szerint Magyarországon az embereket ez sokkal kevésbé motiválja.

Az emberek 42 százalékban értenek egyet azzal a kijelentéssel, hogy "a filmek menekülést jelentenek számomra a való világ elől, annyit és annyiszor nézek filmeket, ahányszor csak tudok". A nemzetközi felmérést, amit a 82. Oscar-díjátadó elé időzítettek, 23 országban végezték el a Reuters felkérésére.

A vizsgált országok közül Magyarországon érezték magukra legtöbben igaznakaz állítást: a megkérdezett mintegy ezer személy 24 százaléka.

A nemzetközi szinten nagyjából 24 ezer ember bevonásával készített közvélemény-kutatásból kiderül, hogy leginkább Törökországban (67 százalék), Indiában (61 százalék), Dél-Koreában (54 százalék) és Ausztráliában (52 százalék) menekülnek az emberek valóság elől elől a filmekbe. Nem ért egyet a kijelentéssel Hollandiában és Mexikóban 74, Svédországban 71 és Németországban 70.

Az összesített adatok szerint a nők és a férfiak között nincs jelentős különbség, ahogyan a jövedelmi viszonyok sem befolyásolják a kérdést. Egyedüli különbség a különféle korosztályok között tapasztalható: a 35 éven aluliak 49 százaléka választja a menekülést, szemben a 35-54 évesek 36 és az 55 év felettiek 26 százalékával.

A felmérést az intézet a világ azon 23 országában végezte, amelyek a világ GDP-jének 75 százalékát képviselik.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Társadalom Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen
  • Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben
  • Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr607871442

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard