Antifasiszta megmozdulást tartottak és kegyeleti őrséget álltak a Magyar Hősök Emlékművénél civil szervezetek szombaton a fővárosi Hősök terén. Korábban a Nemzeti Forradalmi Párt akart neonáci megmozdulást akart tartani a téren ugyanezen a napon, amit a rendőrség ugyan megtiltott, de a bíróság engedélyezett. Végül a "becsület napjára" tervezett megemlékezést a szervezők mondták le.
A kisebbségi közösségek kirekesztése elleni tiltakozó megmozduláson egyszerre mintegy félszáz ember vett részt hosszabb-rövidebb ideig, és tíz perces kegyeleti őrséget álltak a romák elleni támadássorozat halálos áldozatainak tiszteletére.A 2008-ban kezdődött, és másfél évig tartó romák elleni támadássorozat hat áldozatának nevét és életkorát egy fehér táblára írták fel, és a transzparenst az emlékművet körbevevő kerítésre függesztették. Az emlékmű elé két oszlopot is felállítottak, amelyre azokat a fotókat ragasztották fel, amelyeket a Roma Polgárjogi Alapítvány által meghirdetett pályázatán díjaztak.
A sajtófotók a tatárszetgyörgyi, a kislétai és a tiszalöki áldozatok temetésén, illetve virrasztásán készültek. A romák elleni, a Nemzeti Nyomozó Iroda által vizsgált kilenc fegyveres és Molotov-koktélos támadásban hat ember vesztette életét, öten súlyosan megsérültek.
Szandelszky Béla Roma gyász című fotósorozatából
A két oszlop mellett folyamatosan őrt álltak a résztvevők. Egy szál virággal a kezében megjelent és őrt állt többek között Helmut Scholz európai parlamenti képviselő, az Európai Baloldali Párt külügyi vezetője, a német Die Linke elnökségi tagja, Teleki László MSZP-s országgyűlési képviselő, romaügyekért felelős miniszterelnöki megbízott, Horváth Aladár, a Roma Polgárjogi Alapítvány elnöke, Hanti Vilmos, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének elnöke, Retkes Attila, az SZDSZ elnöke, Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat vezetője, és Iványi Gábor lelkész, polgárjogi aktivista.
Az antifasiszta megmozduláson ott voltak a Tatárszetgyörgyön meggyilkolt 27 éves Csorba Róbert szülei és rokonai is. Az áldozatok megsegítésére egy kis dobozban adományokat is gyűjtöttek, amelyet egy külön, erre célra nyitott számlaszámra utalnak, és eljuttatják a családnak.
A Hősök terén az egész nap tartó megemlékezésen többször megjelentek kopaszra nyírt, fekete ruhás, bakancsos fiatalok, akiket a rendőrök azonnal igazoltattak, majd megkérték őket, hagyják el a teret. Kisebb szóváltás alakult ki egy magukat Kossuth téri tüntetőknek nevező csoport tagjai és a megmozduláson résztvevő, magát zsidónak mondó férfi között, aminek a rendőrségi igazoltatás vetett véget. A férfit bántalmazással fenyegették a csoport tagjai.
A Hősök terén, a rendezvény kezdetekor tucatnyi fekete ruhás, bakancsos fiatal is megjelent, akiket a biztosításra kivezényelt kéttucatnyi rendőr később az 56-osok terén igazoltatott.
A szervezők az antifasiszta megmozdulást azért hirdették meg, mert korábban a Nemzeti Forradalmi Párt "kampányrendezvényként bejelentett" neonáci megmozdulást akart tartani ugyanezen a napon a Hősök terén, amit a rendőrség ugyan megtiltott, de a bíróság engedélyezett. A február 15-ről elhalasztott "becsület napi" megemlékezést végül a szervezők lemondták.