A Duna Művészegyüttes a múlt hét végén Honfoglaló csatát vívott az Örkény István Színházzal és a Radnótival, a Trafóban és nyert, ezzel a középdöntőbe jutott. A csapat Juhász Zsolt - koreográfus, rendező, Bonifert Katalin táncos és Hegedűs Sándor - dramaturg volt.
Duna Művészegyüttes tavaly bemutatott előadása, az Örökkön örökké az együttes hagyományainak megfelelően egy néptánc-színházi produkció, mely szórakoztat, megnyugtat, elgondolkodtat és ellazít. Középpontjában a fa áll, mely mindent jelenthet, mindennek lehet a szimbóluma: lehet a világ, az élet és a halál fája, a szerelem fája, a tudásé, összekötheti a különböző világokat, ugyanakkor el is választhatja azokat. Erejével a fa túlélhet generációkat, mesélhet a múltról, és védelmet is nyújthat az embernek. Hagyományos és modern elemek egyaránt megjelennek a Művészetek Palotájában látható táncszínházi előadáson.1957-ben alakult a 24 fős tánckarból és 5 fős zenekarból álló Duna Művészegyüttes. Az együttes elsődleges célja nem csupán az, hogy minél szélesebb réteggel megismertessék a néptáncot és a népzenét, annak kifejező erejét, hanem az is, hogy a sztereotípiák és előítéletek ledöntésével megszerettessék azokat az emberekkel, megmutassák a bennük rejlő lehetőségeket. Céljuknak megfelelően előadásaikat a hagyományőrzés mellett a kísérletezés is jellemzi. Néptánc-színházi előadásaikkal is a minél szélesebb közönség megszólítása a cél. A néptánc iránt érdeklődőket a színházhoz, a színház iránt érdeklődőket a néptánchoz viszik közelebb.
Az együttes április 20-án jelentkezik új bemutatóval a Nemzeti Táncszínházban, melynek címe Barocco rustico – A négy évszak lesz.
MÜPA, 2010. március 12. (P), 19.00
Zene: Szokolay Dongó Balázs, Bolya Mátyás
Rendező-koreográfus: Juhász Zsolt