Dobó Kata és Fullajtár Andrea is főszereplője az idei ünnepi műsornak a Nemzeti Múzeumnál; de a fővárosban már most elkezdhetjük keresni a díszhuszárokat a színes tehenek és elefántok után.

Még március 19-ig láthatók:
Huszárszobor kiállítás
Az 1848-49-es szabadságharcban részt vevő 18 huszárezred előtt tisztelegve, 18 életnagyságú huszárszobor lesz majd látható Budapest közterein.
Helyszínek: Batthyány tér, Blaha Lujza tér, Deák Ferenc tér, Ferenciek tere, Lánchíd pesti hídfő, Moszkva tér, Móricz Zsigmond körtér, Múzeumkert, Nyugati tér
Nyitott filmstúdió, történelmi játszóház, toborzó program és huszárkiállítás a Múzeumkertben
A Nyitott filmstúdió keretében a Nemzeti Múzeum lépcsőjén 1848. március 15-ét felelevenítő díszletek között történelmi kisfilmek készülnek korhű jelmezekbe öltözött statiszták segítségével. A filmstúdióban minden érdeklődő szereplője lehet saját március 15-ei filmjének a filmkészítő stáb közreműködésével.

Térhatású animált díszkivilágítás a Nemzeti Múzeum homlokzatán
Magyarországon első alkalommal használt, háromdimenziós hatású térvetítési technológia alkalmazásával öltözik díszbe a Nemzeti Múzeum. Az épületre vetített, mozgóképekből és animációkból álló 15 perces zenés montázs az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc jelképeit jeleníti meg.

Napközben „Széchenyi korzó” történelmi játszóházzal és huszártáborra várja az érdeklődőket a Lánchídon és a Roosevelt téren.

Hivatalos állami megemlékezések között lesz a hagyományos zászlófelvonás és koszorúzás a Kossuth téren 9.30 és 10.00 óra között, a 2010. évi Kossuth- díjak, Széchenyi-díjak és magas állami kitüntetések átadása a Parlament Kupolatermében 13.00 és 14.00 óra között.